Na przestrzeni lat Sony przyzwyczaiło nas do tego samego designu o nazwie OmniBalance. Praktycznie od debiutu Xperii Z widzimy bardzo podobny wygląd flagowców firmy. Oczywiście przeszedł on pewną ewolucję, jednak wciąż jest charakterystyczny dla Sony. Dzięki temu urządzeń mobilnych Japończyków nie można pomylić z innymi dostępnymi na rynku. Z drugiej strony topowe modele producenta w ostatnich latach nie charakteryzowały się niczym specjalnym pod względem funkcji i tzw. „killer features”. Być może zmieni się to w nadchodzącym flagowcu firmy. Na jego temat pisaliśmy wielokrotnie w ostatnich tygodniach:

Podsumujmy zatem wszystkie dotychczasowe informacje na temat nadchodzącego flagowca firmy.

Design

Już podczas targów MWC zobaczymy co najmniej jedno topowe urządzenie od Sony. Jego nazwa nie jest dokładnie znana, ale być może będzie to któryś z trzech wariantów: Xperia XZ Pro, Xperia XZ2, Xperia XZ2 Premium. Design flagowca na pewno ulegnie zmianie w stosunku do poprzedników. Informacje na ten temat niejednokrotnie wychodziły z ust przedstawicieli Sony. W 2018 roku wygląd flagowców firmy ma być inny niż dotychczas. Plotki wskazują na przedni panel z bezramkowym wyświetlaczem. W urządzeniach na pewno znajdą się ekrany o proporcjach 18:9. Sony w końcu dołączy do panującego na rynku trendu. Ponadto według przecieków, mają to być po raz pierwszy wyświetlacze OLED o rozdzielczości 4K. Dodatkowo skaner linii papilarnych znajdzie się z tyłu obudowy. Zobaczymy tu także po raz pierwszy podwójny aparat.

Parametry

Jeżeli chodzi o pozostałe parametry to nowa Xperia ma mieć najlepsze podzespoły dostępne obecnie na rynku czyli:

  • Procesor Snapdragon 845
  • 4/6 GB RAM
  • 64/128 GB pamięci wewnętrznej
  • Podwójny aparat 18 MPx + 12 MPx o wielkości pikseli: 1,33μ i 1,38μ
  • Baterię o pojemności 3420 mAh
  • Certyfikat IP68 gwarantujący wodoszczelność i odporność na kurz
  • Android 8.0
  • Brak złącza 3,5 mm

Zobacz także: Wiemy, gdzie będzie umieszczony skaner linii papilarnych w Galaxy Note9

Konkurencja

Flagowce Sony będą miały w tym roku mocną konkurencję. Zmierzą się przede wszystkim z Galaxy S9, który zostanie pokazany już za kilka dni i z pewnością przyćmi niejedno topowe urządzenie. Ponadto pod koniec marca zobaczymy Huawei P20 z wycięciem podobnym do iPhone’a X. Wiosną ukaże się również Xiaomi Mi7, który z pewnością będzie konkurował ceną. W czerwcu z kolei zobaczymy OnePlus 6 ze skanerem linii papilarnych zamontowanym w wyświetlaczu. Nie wiadomo czy w tym okresie na rynku pojawi się LG G7, gdyż Koreańczycy stwierdzili, że smartfon zostanie zaprezentowany, jak przyjdzie na to czas.

Jestem niezmiernie ciekaw nowej Xperii, mam nadzieję, że Sony zaskoczy mnie przede wszystkim pod względem unikatowego designu.

Źródło: androidpit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.