ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple HomePod

Po wielu miesiącach opóźnień, HomePod trafił na rynek

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

HomePod 9 lutego zadebiutował na rynku. Inteligentny głośnik Apple, opiera się na asystencie głosowym Siri. Amerykanie chcą, że stał się najwiekszym konkurentem Amazona Echo. Produkt został pokazany wiele miesięcy temu, na czerwcowej konferencji WWDC.

Po pierwsze – dźwięk

Zdecydowanym wyróżnikiem HomePoda ma być jakość dźwięku. Głośnik ma zdecydowanie przebijać Google Home oraz Amazon Echo. Akcesorium w rzeczywistości jest zaskakująco małe – ma nieco ponad 7 cali. Wyposażono go w 7 głośników wysokotonowych. Każdy głośnik wyposażono we własny sterownik, a także zaprojektowany przez Apple, skierowany ku górze głośnik niskotonowy. Ma on zapewnić czysty, ostry, pozbawiony zniekształceń dźwięk, nawet przy wysokiej głośności. HomePod napędzany jest procesorem A8, znacznie bardziej wydajnym, niż te w produktach konkurencji. Urządzenie wyposażono w coś co możemy nazwać „świadomością przestrzenną”. Funkcja ta pozwala na inteligentną analizę pomieszczenia i dostosowanie do niego najlepszego możliwego dźwięku. Na górze znajduje się dotykowy panel sterujący. Głośnik ma 1 GB RAM.

Zobacz także: Asus ZenFone 5 jak iPhone X.

HomePod jest okrągły, kompaktowy i pokryty siatką 3D. Materiał ten wybrano ze względu na jego właściwości akustyczne. Według Apple głośnik oferuje niezwykle przestronne, wypełniający pomieszczenie dźwięk – mimo niewielkich rozmiarów. Po aktualizacji oprogramowania w dalszej części roku, dwa lub więcej HomePody będą mogły być sparowane razem, aby uzyskać dźwięk stereo i możliwość odtwarzania z wielu pomieszczeń.

HomePod obsługuje tylko usługi i sprzęt Apple

HomePod integruje się z Apple Music i posiada wbudowaną obsługę Siri . Może wykrywać polecenia Siri z dowolnego miejsca w pokoju, nawet gdy odtwarzana jest głośna muzyka. Siri też ma wreszcie lepiej zrozumieć nasze intencje… Mimo wszystko wydaje się, że to asystent głosowy będzie najsłabszym punktem urządzenia. Asystent aktywuje się za pomocą polecenia „Hey Siri”. Dioda LED na górze głośnika ma na celu poinformowanie użytkowników o tym, czy asystent w tym momencie nas słucha. Apple ma na uwadze prywatność, więc Siri nie monitoruje aktywnie tego, co jest powiedziane w pokoju, dopóki magiczne słowa nie zostaną wypowiedziane. Cała komunikacja między Siri i serwerami Apple jest anonimowa i zaszyfrowana .

Co potrafi?

Siri może: zapewniać aktualizacje wiadomości, odtwarzać podcasty, oferować raporty pogodowe, udostępniać informacje o ruchu drogowym, przekazywać aktualizacje sportowe, ustawiać przypomnienia, ustawiać aslarmy, wysyłać wiadomości tekstowe i inne. Zasadniczo Siri na HomePod może praktycznie wszystko, co potrafi Siri na iPhonie. Siri będzie również służyć jako zestaw głośnomówiący, a użytkownicy będą mogli korzystać z przełączania w celu przesyłania połączeń z iPhone’a do HomePod.

Chociaż HomePod jest przeznaczony do współpracy z subskrypcją Apple Music, będzie mógł odtwarzać treści z usług stron trzecich, z urządzeń z systemem iOS lub Mac, używając technologii AirPlay 2. Nie będzie jednak natywnie wspierać innych serwisów muzycznych. Nie będzie także działać jako standardowy głośnik Bluetooth z urządzeniami spoza Apple.

Może też być hubem do HomeKit

Podobnie jak Apple TV lub iPad, HomePod działa jako hub HomeKit. Po podłączeniu można zdalnie uzyskać dostęp do urządzeń HomeKit. Polecenia Siri można wykorzystać do sterowania wszystkimi inteligentnymi urządzeniami podłączonymi do HomeKit, dzięki czemu akcesorium może sterować naszym inteligentnym domem.

HomePod dostępny jest w kolorze białym lub szarym Jego cena w Stanach Zjednoczonych wyniesie $349. Od 9 lutego głośnik możemy jeszcze kupić w Wielkiej Brytanii i Australii. Wiosną, w bliżej nieokreślonym terminie pojawi się we Francji i Niemczech. Dalsze daty nie są znane. Nie ma też żadnych informacji na temat dostępności głosnika w naszym kraju.

źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy