Flagowy model Huawei zadebiutuje 27 marca na specjalnym wydarzeniu. Odbędzie się ono w Paryżu. Nazwa nowego smartfona nie jest jeszcze znana. Spekuluje się, że może to być Huawei P11, ewentualnie Huawei P20. Urządzenie ma zerwać z nieco nudnym poprzednikiem, dlatego bardzo możliwa jest ta druga opcja. Tak jak w przypadku Mate 10, pojawi się cała seria modeli, które wspólną będą miały jedynie nazwę. Podstawowy model, czyli P20, oraz bardziej zaawansowana wersja P20 Pro wyróżniać się będą potrójnym aparatem fotograficznym. Tańsza i pewnie najbardziej popularna wersja, czyli P20 Lite wyposażona zostanie w dwa obiektywy.

Zobacz także: Wszystkie tegoroczne iPhone’y z Face ID.

Mamy pierwsze zdjęcia. Chyba przesadzono z inspiracjami

Kilka dni temu widzieliśmy już pierwsze rendery i schematy modelu Lite. Przecieków jest coraz więcej, a w dniu dzisiejszym możemy zobaczyć działający egzemplarz na zdjęciach. Wygląd telefonu jest wyraźnie inspirowany najnowszym smartfonem Apple, czyli iPhone’m X. Całość prezentuje się jednak jak kiepsko wyglądająca kopia. Huawei P20 Lite ma identycznie jak produkt Apple – czyli wertykalnie, ułożony aparat fotograficzny. Jednak na tylnym panelu znalazł się też skaner linii papilarnych. Przedni panel wypełnia ekran, boczne ramki są dość wąskie, dolna zdecydowanie grubsza. Kompletnie niezrozumiałym elementem jest garb – bardzo podobny do tego w iPhonie X. P20 Lite nie zostanie wyposażony w system odblokowywania twarzą w 3D, dlatego wygląda to dziwnie. Dodajmy, że wycięcie wygląda na mniejsze niż w iPhonie, aczkolwiek nie mieści żadnego zaawansowanego systemu kamer. Kompletnie nie zgadzam się z Adamem, który niedawno pisał na temat tego modelu. Poprzednicy P20 Lite, osiągnęli świetne wyniki sprzedaży (przede wszystkim w naszym kraju) głównie dzięki bardzo niskiej cenie i rozsądnej jakości. Teraz Huawei stopniowo chce kierować się w stronę wyższej półki, choć wyniki sprzedaży z ostatniego kwartału nie są najlepsze. Zadebiutował wtedy Mate 10 i Mate 10 Pro – modele te nie wpłynęły w żaden sposób na sprzedaż Chińczyków. Spadła ona, licząc rok do roku. Z drugiej strony na teren najtańszych modeli Huawei, śmiało wchodzi Xiaomi.

Jakie są parametry Huawei P20 Lite?

Huawei P20 Lite otrzyma prawdopodobnie 5,8-calowy ekran o proporcjach 18:9. Inne źródła podają, że przekątna wyświetlacza to 6,1-cala, a proporcje są znacznie bardziej nietypowe i wynoszą 19:9. Możliwa rozdzielczość to 2280 na 1080 pikseli. Wymiary smartfona wynoszą 148 mm x 71 mm x 7,2 mm. Obudowa zostanie wykonana ze szkła i metalu. Na zdjęciach widzimy egzemplarz z przednim panelem w kolorze czarnym oraz z tyłem w kolorze bladoróżowym. Na dole obudowy umieszczono port USB-C. W modelu znajdzie się także gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Co ciekawe droższe modele: Huawei P20 oraz Huawei P20 Pro na pewno nie otrzymają tego elementu. Model Lite otrzyma baterię o pojemności 2900 mAh. Na pokładzie od pierwszego dnia sprzedaży znajdzie się system Android 8.0 Oreo, wraz z nakładką EMUI 8.0. Nie jest jeszcze jasne jakim procesorem napędzany będzie smartfon. Niektóre źródła podają, że będzie to flagowy Kirin 970 – z pewnością otrzymają go droższe wersje. Wydaje się, że model Lite otrzyma zaktualizowaną wersję układu Kirin 659.

Źródło: gsmarena, computerhoy

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)