Premiera Samsunga Galaxy S9 zbliża się wielkimi krokami – warto pamiętać, że pozostał do niej niecały miesiąc. O wszystkich nowinkach oraz najważniejszych informacjach na bieżąco informujemy Was na łamach naszej strony, a wszystkie wpisy na ten temat znaleźć możecie w tym miejscu. Dziś przygotowałem dla Was artykuł opisujący pewną nowość, która ma szansę pojawić się w najnowszym flagowcu Samsunga – mowa tu o funkcji Intelligent Scan.

Czym jest Intelligent Scan?

2017 rok był bardzo dobrym rokiem dla fanów wygodnego odblokowywania smartfonów. Początkowo Galaxy S8 przedstawił nam skaner tęczówki, który nie był rozwiązaniem idealnym ze względu na czas potrzebny na odblokowanie telefonu oraz chwilowe problemy z rozpoznawaniem użytkownika, np. w ciemności lub po wizycie w barze. Po wakacjach przyszła pora na iPhone’y, które zaprezentowały nam rozpoznawanie twarzy, które pomimo tego, że jest rozwiązaniem ciekawym, to definitywnie nie jest tak wygodne, jak skaner linii papilarnych. Z tego powodu Samsung zdecydował się na udoskonalenie obu technologii.

Zobacz też: Czy tak wyglądać będzie Galaxy S9?

Właściciel serwisu SamCentral zdecydował się na przejrzenie kodu aplikacji Ustawienia, która dostępna jest w nowej wersji systemu Samsunga. Ku jego zdziwieniu okazało się, że pomiędzy kolejnymi liniami kodu znaleźć można informacje na temat kompletnie nowego systemu odblokowywania urządzenia przez użytkownika, który łączy najlepsze cechy rozwiązań, które znaleźć można w telefonach Galaxy S8 i iPhone X. Kod, o którym mowa w tym akapicie możecie przejrzeć w tym miejscu.

Jaka jest zasada działania tego rozwiązania?

Intelligent Scan bazuje na dwóch metodach autoryzacji użytkownika jednocześnie – oznacza to, że w tym samym momencie skanowana jest jego twarz oraz jego tęczówki. Co ciekawe, rozwiązanie to pozwolić ma na szybkie odblokowywanie smartfona w wielu różnych sytuacjach, np. w ciemności (wtedy lepiej działać będzie skaner tęczówek) lub w świetle dziennym. Połączenie dwóch technologii pozwoli również na wyeliminowanie problemu z nierozpoznawaniem tęczówek, gdy np. użytkownik miał lekko przymknięte oczy. Film prezentujący działanie funkcji Intelligent Scan możecie obejrzeć poniżej.

Co ciekawe, powyższe rozwiązanie znaleźć można wyłącznie w kodzie i nie jest ono dostępne w żadnym miejscu w ustawieniach. Jego obecność w systemie Android Oreo przygotowanym przez Samsunga może oznaczać, że z Intelligent Scan będą wkrótce mogli skorzystać właściciele Galaxy S9 – w innym wypadku programiści koreańskiego giganta nie zajmowaliby się dodawaniem tego udogodnienia do aktualnej wersji oprogramowania. Czas pokaże, czy nowe rozwiązanie Samsunga okaże się technologią wygodniejszą niż odblokowywanie telefonu za pomocą odcisku palca – obecnie jednak ta technologia jest na zdecydowanym prowadzeniu.

Źródło: AndroidPolice

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.