Rozpoznawanie twarzy w Galaxy S9 będzie jeszcze lepsze niż w iPhonie X?

mm Michał Derej Artykuły 2018-01-28

Premiera Samsunga Galaxy S9 zbliża się wielkimi krokami – warto pamiętać, że pozostał do niej niecały miesiąc. O wszystkich nowinkach oraz najważniejszych informacjach na bieżąco informujemy Was na łamach naszej strony, a wszystkie wpisy na ten temat znaleźć możecie w tym miejscu. Dziś przygotowałem dla Was artykuł opisujący pewną nowość, która ma szansę pojawić się w najnowszym flagowcu Samsunga – mowa tu o funkcji Intelligent Scan.

Czym jest Intelligent Scan?

2017 rok był bardzo dobrym rokiem dla fanów wygodnego odblokowywania smartfonów. Początkowo Galaxy S8 przedstawił nam skaner tęczówki, który nie był rozwiązaniem idealnym ze względu na czas potrzebny na odblokowanie telefonu oraz chwilowe problemy z rozpoznawaniem użytkownika, np. w ciemności lub po wizycie w barze. Po wakacjach przyszła pora na iPhone’y, które zaprezentowały nam rozpoznawanie twarzy, które pomimo tego, że jest rozwiązaniem ciekawym, to definitywnie nie jest tak wygodne, jak skaner linii papilarnych. Z tego powodu Samsung zdecydował się na udoskonalenie obu technologii.

Zobacz też: Czy tak wyglądać będzie Galaxy S9?

Właściciel serwisu SamCentral zdecydował się na przejrzenie kodu aplikacji Ustawienia, która dostępna jest w nowej wersji systemu Samsunga. Ku jego zdziwieniu okazało się, że pomiędzy kolejnymi liniami kodu znaleźć można informacje na temat kompletnie nowego systemu odblokowywania urządzenia przez użytkownika, który łączy najlepsze cechy rozwiązań, które znaleźć można w telefonach Galaxy S8 i iPhone X. Kod, o którym mowa w tym akapicie możecie przejrzeć w tym miejscu.

Jaka jest zasada działania tego rozwiązania?

Intelligent Scan bazuje na dwóch metodach autoryzacji użytkownika jednocześnie – oznacza to, że w tym samym momencie skanowana jest jego twarz oraz jego tęczówki. Co ciekawe, rozwiązanie to pozwolić ma na szybkie odblokowywanie smartfona w wielu różnych sytuacjach, np. w ciemności (wtedy lepiej działać będzie skaner tęczówek) lub w świetle dziennym. Połączenie dwóch technologii pozwoli również na wyeliminowanie problemu z nierozpoznawaniem tęczówek, gdy np. użytkownik miał lekko przymknięte oczy. Film prezentujący działanie funkcji Intelligent Scan możecie obejrzeć poniżej.

Co ciekawe, powyższe rozwiązanie znaleźć można wyłącznie w kodzie i nie jest ono dostępne w żadnym miejscu w ustawieniach. Jego obecność w systemie Android Oreo przygotowanym przez Samsunga może oznaczać, że z Intelligent Scan będą wkrótce mogli skorzystać właściciele Galaxy S9 – w innym wypadku programiści koreańskiego giganta nie zajmowaliby się dodawaniem tego udogodnienia do aktualnej wersji oprogramowania. Czas pokaże, czy nowe rozwiązanie Samsunga okaże się technologią wygodniejszą niż odblokowywanie telefonu za pomocą odcisku palca – obecnie jednak ta technologia jest na zdecydowanym prowadzeniu.

Źródło: AndroidPolice • Szwed

  „2018 rok był bardzo dobrym rokiem dla fanów wygodnego odblokowywania smartfonów.”

  Widzę że autor pisze z przyszłości. W jakie kryptowaluty najlepiej zainwestować?

  • Michał Derej

   Ups. Polecam dPLN, Ethereum, Stellara oraz Ripple’a.

 • Komik Mikke

  Mimo wszystko wolał bym Doogee BL12000 z tą gigantyczną baterią 12000 mAh która daje możliwość oglądania filmów przez 25 godzin non-stop. Ponadto on będzie kosztował jakieś 800 zł a nie prawie 5000 jak Samsung

  • krzjna

   Widziałeś tego Doogee??? Jeden z aparatów to atrapa, same aparaty są nieużywalne, system jest nie używalny, baterie są przekłamane, wygląd z renderów producenta jest przekłamany. Chłopie, kup sobie Nokię 3310, znacznie lepszy telefon, a i zaoszczędzisz.

 • Yes this is amazing product.
  hoverboard uk

 • Z tym Rozwiązaniem Saknowanie Twarzy ma sens ale zastanawiam się czy po tym czasie Intelligent Scan nie zostanie Złamany bo Skanaowanie Twarzy w Wykonaniu Samsunga Jest jak by to Skanowanie było Podróbione i Do dziś nie Przekonuje mnie Skanowanie Twarzy nawet „Prestiżowe” Fake ID Apple

  • stark2991

   W Jakiej Części Polski Uczą Tak Pisać?

  • Kamil Kr

   Po Twoim wpisie można wywnioskować, że masz 5 lat. Max 6!

   • Michał

    Pisze jak 5 latek ale ma rację. Samsunga mozna odblokować zdjęciem. Gdyby apple zrobiło taką gafę to była by afera. U samsunga to standard.

 • sirrah777

  „Początkowo Galaxy S8 przedstawił nam skaner tęczówki, który nie był rozwiązaniem idealnym ze względu na czas potrzebny na odblokowanie telefonu oraz chwilowe problemy z rozpoznawaniem użytkownika, np. w ciemności lub po wizycie w barze.”

  Nie wiem skąd bierzecie te informacje, ale to całkowita nieprawda. Owszem z początku skaner potrzebuje trochę czasu na odblokowanie, ale po kilku dniach robi to coraz szybciej. Skaner w moim przypadku szybciej odblokowuje ekran niż zajmuje przyłożenie palca do czytnika. Nawet podgląd pokazuje się na maksymalnie sekundę, lub wcale się nie pokazuje.

  Wnioskuję, że osoby testujące urządzenia Samsunga ze skanerem oka, zniechęciły się po kilku próbach i zaczęły wypisywać bzdury, że to działa beznadziejnie.

  • Patryk PowerUser

   Przecież wiadomo, że w tym przypadku algorytm musi się najpierw „nauczyć” tego, co skanuje. Jeżeli ktoś po 1 razie dał sobie spokój to ja nie mam pytań. Btw. fajnie, że poprawili obie technologie, czas szykować papę na S9+…

   • sirrah777

    Osoby pisząc recenzję zdają się tego nie wiedzieć.

    • Michał Derej

     Mam Galaxy S8. Skaner działa po prostu źle w moim przypadku – z założenia mam lekko przymulone oczy, co wyraźnie mu przeszkadza więc muszę je bardzo szeroko otwierać żeby załapał. To moja subiektywna opinia.

     • sirrah777

      Ja na Note 8 w około 80% przypadkach nie muszę nawet trochę szerzej otwierać oczu.

     • Michał Derej

      Jak widzisz u jednych działa to dobrze u innych źle – u mnie teraz zajmuje to za dużo czasu, a np. po imprezach wcale nie działa. ?x