Przegląd portfolio Motoroli Moto na 2018 rok – aż 5 modeli!

Kamil Lewicki Kamil Lewicki Artykuły

Rok 2018 będzie dla Motoroli dość znaczący. Na rynek trafi kilka modeli smartfonów, które rozproszą się na różne półki cenowe – budżetową, średnią oraz najwyższą. Skąd to wszystko wiemy? Z pewnego potężnego przecieku.

Targów jeszcze nie ma, a informacje spłynęły lawinowo

Targi MWC 2018 dopiero przed nami, więc nie oczekujmy niczego potwierdzonego w 100%. Do interesujących renderów dotarła jednak redakcja Droid Life. Możemy na nich zobaczyć smartfony Motoroli, które trafią na rynek w najbliższych miesiącach. Będą to: Motorola Moto G6, Motorola Moto G6 Plus Motorola Moto G6 Play, Motorola Moto X5, Motorola Moto Z3 oraz Motorola Moto Z3 Play. Co o nich już wiemy?

Moto G6/G6 Plus/G6 Play

Motorola Moto G6 ma otrzymać 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18:9. Napędzana będzie przez jednostkę Qualcomm Snapdragon 450 (znaną chociażby z najnowszego Redmi 5) z 3 lub 4 GB RAM. Pamięć wewnętrzna dla użytkownika wyniesie 32 bądź 64 GB, którą rozszerzymy za pomocą karty microSD. Podwójny aparat główny 12 i megapikseli oraz pojedyncza kamerka selfie 16 megapikseli. Dostępna w kolorach: czarnym, srebrnym, różowego złota.

Motorola Moto G6 Plus będzie większa, bo z ekranem 5,9-calowym, lecz z identyczną rozdzielczością i proporcjami. Zastosowało w niej mocniejszy procesor – Qualcomm Snapdragon 630 z 3/4 GB RAM i 32/64 pamięci wewnętrznej. W kwestii fotograficznej nic nie zmieniono. Dostępna w kolorach: szarym i srebrnym.

Zobacz też: Android Oreo dla Galaxy S6!

Czytniki linii papilarnych w obu modelach znajdować się będą z przodu, pod ekranem.

Motorola Moto G6 Play charakteryzować się będzie pojemną baterią – 4000 mAh. Zostanie wyposażona w ekran 5,7-calowy o rozdzielczości HD. Dostępna w kolorach: niebieskim, złotym, czarnym.

Motorola Moto X5

O niej nie wiemy zbyt wiele. Możemy powiedzieć, że spodziewamy się 5,99-calowego ekranu o wąskich ramkach. Pojawi się tutaj rozbudowany aparat fotograficzny po obu stronach – dwie kamerki selfie oraz dwa obiektywy z tyłu. Jeśli dobrze się przyjrzycie, możecie zobaczyć wcięcie ekranu podobne do tego, jakie ma iPhone X.

Motorola Moto Z3/Z3 Play

To będą najmocniejsze modele. Tradycji stanie się zadość i wciąż będą oferować rozszerzenie funkcji za pomocą modułów Moto Mod. Czego się spodziewać? Bezramkowych 6-calowych wyświetlaczy o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 18:9. Do tego najnowsze procesory Qualcomm Snapdragon 845 z minimum 4 GB RAM.

Zobacz też: Poznaj datę premiery Samsunga Galaxy S9

Interesujący jest biały pasek u dołu ekrany. Wygląda na to, że Motorola zmodyfikowała nieco swoje oprogramowanie i być może postawiła na gesty? Byłoby to dobrym posunięciem, gdyż te w oferowanym przez Apple iPhone X są bardzo intuicyjne i nawet Xiaomi chce wprowadzić obsługę gestów do siebie. 

Specyfikacja techniczna powyższych urządzeń może się jeszcze zmienić i na targach MWC 2018 usłyszymy coś innego. Mamy dopiero połowę stycznia. Powyższe rendery możemy jednak przyjąć jako pewną sugestię tego, co zostanie nam pokazane.

źródło: Droid Life

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy