ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Top 4] Najlepsze aplikacje do przechowywania plików w chmurze

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Przechowywanie plików w chmurze to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w pamięci komputera oraz na możliwość dostępu do nich w dowolnym miejscu. W tym artykule przedstawię Wam cztery, moim zdaniem, najlepsze usługi do tego celu oraz rozpiszę Wam ich wady, zalety oraz opłacalność. Mam nadzieję, że ten artykuł okaże się dla Was pomocny!

Zobacz także: Pobierz nową wersję YouTube’a ze świetnymi funkcjami!

Dysk Google i Zdjęcia Google

Dysk Google i Zdjęcia Google to jedne z tych aplikacji, których nie może zabraknąć w tym spisie, ponieważ są to jedne z najlepszych usług do przechowywania zdjęć i plików w chmurze, jakie możecie znaleźć w sklepie Google Play. Na Dysku Google przechowywać możemy wszystkie swoje pliki i co najważniejsze, mogą być one automatycznie synchronizowane również z innych urządzeń. Na start otrzymujemy 15 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Zdjęcia Google pozwalają za to na przechowywanie nieograniczonej ilości zdjęć i filmów (oczywiście po niewielkiej kompresji). Jeśli nie chcecie, by Wasze fotografie były kompresowane, to możecie zdecydować się wyłączenie tej funkcji, co spowoduje pomniejszanie pakietu 15 GB z każdym wrzuconym zdjęciem. Z chmury Google’a korzystam od dawna i jak najbardziej ją polecam – jest to świetne rozwiązanie dla domowego użytkownika, szczególnie że pliki można łatwo udostępniać innym domownikom.

Plusydobra integracja z Androidem, automatyczny backup, synchronizacja z innymi urządzeniami, łatwe udostępnianie.

Minusydodatkowe miejsce jest drogie, limity pobierania plików.

Microsoft OneDrive

Popularną konkurencyjną usługą dla Dysku Google jest OneDrive. Chmura Microsoftu stara wybić się przede wszystkim dzięki integracji z pakietem Office oraz systemem operacyjnym Windows. Na start każdy użytkownik otrzymuje bezpłatnie 5 GB miejsca na pliki, a miejsce to można zwiększyć aż do 15 GB dzięki systemowi zaproszeń. Oprócz zwyczajnej możliwości przesyłania plików OneDrive pozwala także na automatyczne tworzenie kopii zapasowej zdjęć. Warto pamiętać o tym, że użytkownicy flagowych Samsungów mogą powiększyć ilość bezpłatnego miejsca na swoim koncie o 100 GB.

Plusyautomatyczny backup, możliwość uzyskania bezpłatnego miejsca, pakiet Office z droższymi planami.

Minusyniewielka ilość opcji do wyboru, limity pobierania plików.

Dropbox

Mam wrażenie, że lata swojej świetności Dropbox ma już za sobą, lecz mimo tego, dalej jest propozycją wartą zainteresowania. Na start każdy użytkownik otrzymuje 2 GB miejsca na pliki, które rozszerzyć może dzięki wykonywaniu zadań oraz zapraszaniu znajomych. Miejsce to można oczywiście również dokupić. Dropbox oferuje swoją aplikację na komputery oraz smartfony, dzięki czemu użytkownik może z łatwością synchronizować automatycznie dowolne pliki – tej funkcji brakuje mi u konkurencji. Oprócz tego podobnie jak wszystkie wymienione wyżej usługi, Dropbox pozwala współpracować z innymi osobami na dokumentach w chmurze.

Plusy: genialny automatyczny backup, możliwość uzyskania bezpłatnego miejsca.

Minusytylko jedna możliwość poszerzenia planu, mało darmowego miejsca, limity pobierania.

Mediafire

Pomimo tego, że MediaFire kojarzy nam się zazwyczaj z hostingiem do udostępniania plików, to firma stojąca za usługą oferuje również rozwiązania dla prywatnych użytkowników pragnących przechowywać pliki w chmurze. Każdy zarejestrowany użytkownik na start otrzymuje relatywnie dużo miejsca, bo 10 GB, a miejsce to można bezpłatnie poszerzyć do 50 GB za pomocą zadań. Co najważniejsze, MediaFire nie posiada limitów pobierania, więc dany plik może zostać pobrany przez nieograniczoną ilość użytkowników. Hosting ten posiada również androidową aplikację, która działa identycznie jak zwyczajny program do backupu – pozwala nawet na automatycznie tworzenie kopii zapasowej.

Plusyautomatyczny backup, dużo bezpłatnego miejsca, nielimitowana ilość pobrań.

Minusytylko jeden płatny plan, bezpłatnym użytkownikom wyświetlane są reklamy.

Sprawdź najnowsze wpisy