Dla kogo gra WOŚP tym razem?

Jak co roku od 26 lat, w styczniu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować.

Nie masz pieniędzy? I tak możesz wspomóc WOŚP!

Nawet jeśli nie masz pieniędzy lub z jakichś przyczyn nie chcesz ich przekazać na WOŚP, to i tak możesz wspomóc akcję. Z kolei jeśli już wpłaciłeś pewną kwotę to i tak możesz dorzucić od siebie więcej nie wydając dodatkowych środków. Oto najlepsze sposoby na przekazanie środków dla WOŚP bez wydawania pieniędzy:

Wystaw przedmiot na Allegro

Jeżeli masz w domu „coś”, czego nie używasz, a chciałbyś wspomóc WOŚP, to możesz taki przedmiot wystawić na Allegro. W chwili pisania artykułu, na portalu zostało wystawionych 32080 aukcji dla WOŚP. W ten sposób póki co, Allegro zebrało aż 3 429 926 zł! Możesz tę kwotę uzupełnić dodając własną aukcję pod specjalnym linkiem.

Zobacz także: Poznaliśmy kluczowe cechy Samsunga Galaxy S9

Wspieraj WOŚP z Play

Sieć Play po raz kolejny umożliwiła internautom wspieranie akcji przez oglądanie transmisji na YouTube. Im dłużej i im więcej użytkowników obejrzy zamieszczone wideo na żywo, tym więcej pieniędzy powędruje dla organizacji Jurka Owsiaka. Myślę, że warto włączyć transmisję nawet na chwilę lub ją zminimalizować, aby „leciała” w tle. Szczegóły dostępne są tutaj.

Tweetuj

Po raz kolejny ruszyła akcja MasterCard na Twitterze. Każdy wpis z hasztagiem: #MastercardGrazWOSP to aż 5 zł przekazanych fundacji. Jeżeli macie Twittera, to myślę, że warto poświęcić kilka sekund na wrzucenie takiego wpisu. Ja już to zrobiłem.

 

Przekaż BitCoiny!

Już po raz trzeci przy naszej giełdzie został powołany Oficjalny Sztab WOŚP – BitBay, w którym zbieramy pieniądze w cyfrowej walucie – Bitcoin. Po raz pierwszy w tym roku, zbiórka odbędzie się również w innych cyfrowych walutach takich jak Lisk, Litecoin, Ethereum, Game, Dash, Bitcoin Cash.

Zrób przelew przez mBank

Co prawda tutaj należy wydać pieniądze, jednak piszę o tym sposobie, gdyż mBank podwaja każdy przelew na rzecz WOŚP. Do wyboru mamy opcje: 10, 20, 50, 100 zł. Jeśli przelejemy przykładowo 10 zł, to mBank dorzuci dla WOŚP kolejne 10 zł. Warto więc skorzystać, jeżeli posiadamy konto w mBanku. Ja już przelew zrobiłem.

Źródło: wosp.org.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.