Możesz wesprzeć WOŚP nawet jeśli nie masz pieniędzy – najlepsze sposoby

mm Adam Lulek Artykuły 2018-01-14

Dla kogo gra WOŚP tym razem?

Jak co roku od 26 lat, w styczniu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować.

Nie masz pieniędzy? I tak możesz wspomóc WOŚP!

Nawet jeśli nie masz pieniędzy lub z jakichś przyczyn nie chcesz ich przekazać na WOŚP, to i tak możesz wspomóc akcję. Z kolei jeśli już wpłaciłeś pewną kwotę to i tak możesz dorzucić od siebie więcej nie wydając dodatkowych środków. Oto najlepsze sposoby na przekazanie środków dla WOŚP bez wydawania pieniędzy:

Wystaw przedmiot na Allegro

Jeżeli masz w domu „coś”, czego nie używasz, a chciałbyś wspomóc WOŚP, to możesz taki przedmiot wystawić na Allegro. W chwili pisania artykułu, na portalu zostało wystawionych 32080 aukcji dla WOŚP. W ten sposób póki co, Allegro zebrało aż 3 429 926 zł! Możesz tę kwotę uzupełnić dodając własną aukcję pod specjalnym linkiem.

Zobacz także: Poznaliśmy kluczowe cechy Samsunga Galaxy S9

Wspieraj WOŚP z Play

Sieć Play po raz kolejny umożliwiła internautom wspieranie akcji przez oglądanie transmisji na YouTube. Im dłużej i im więcej użytkowników obejrzy zamieszczone wideo na żywo, tym więcej pieniędzy powędruje dla organizacji Jurka Owsiaka. Myślę, że warto włączyć transmisję nawet na chwilę lub ją zminimalizować, aby „leciała” w tle. Szczegóły dostępne są tutaj.

Tweetuj

Po raz kolejny ruszyła akcja MasterCard na Twitterze. Każdy wpis z hasztagiem: #MastercardGrazWOSP to aż 5 zł przekazanych fundacji. Jeżeli macie Twittera, to myślę, że warto poświęcić kilka sekund na wrzucenie takiego wpisu. Ja już to zrobiłem.

Przekaż BitCoiny!

Już po raz trzeci przy naszej giełdzie został powołany Oficjalny Sztab WOŚP – BitBay, w którym zbieramy pieniądze w cyfrowej walucie – Bitcoin. Po raz pierwszy w tym roku, zbiórka odbędzie się również w innych cyfrowych walutach takich jak Lisk, Litecoin, Ethereum, Game, Dash, Bitcoin Cash.

Zrób przelew przez mBank

Co prawda tutaj należy wydać pieniądze, jednak piszę o tym sposobie, gdyż mBank podwaja każdy przelew na rzecz WOŚP. Do wyboru mamy opcje: 10, 20, 50, 100 zł. Jeśli przelejemy przykładowo 10 zł, to mBank dorzuci dla WOŚP kolejne 10 zł. Warto więc skorzystać, jeżeli posiadamy konto w mBanku. Ja już przelew zrobiłem.

Źródło: wosp.org.pl • annonyinganoni

  Jest jeszcze play dla wośp

 • Grzmotoruchacz2000

  Nie masz pieniędzy – zrób przelew? Serio?

 • May Czos

  „Warto więc skorzystać, jeżeli posiadamy konto w mBanku. Ja już przelew zrobiłem.”

  I się drogi autorze ośmieszyłeś. Poczytaj sobie zasady tej „promocji”. W skrócie – obowiązuje ona nowych klientów przy zakładaniu konta w mBanku. Ty drogi autorze mając już konto po prostu przelałeś założoną kwotę i tyle. Nikt niczego nie dołożył.

 • Karol Makowski

  Zanim napiszecie że Owsiak kradnie to poczekajcie coś wam powiem.
  Nawet jak weźmie coś dla siebie z tego żeby się utrzymać to i tak robi dużo dobrego
  Mój wujek dzięki sprzętowi z pierwszych edycji WOŚP przeżył, miał zrobiony przeszczep serca i poszerzanie żył i tętnic.
  Dzięki temu przeżył prawie 20 lat dłużej. Pokuj Jego Duszy ✝️
  Caritas nie jest lepszy, dzisiaj na FB przeczytałem komentarze obrońców partii rządzącej i kościoła

  Pewna osoba odpisała im
  ,,A myślicie że księża czemu jeżdżą takimi samochodami których wy nawet nie widzieliscie na oczy”
  To po części prawda
  Każdy bierze coś dla siebie
  Nie ma wyjątków

  Trzeba cieszyć się z czegoś co może uratować wam życie
  Tak samo jest z policją
  JP100% , albo nie 80% bo jak mi ukradną rower to trzeba iść do nich

  Pozdrawiam

  (Adam nie kasuj tego prosze)

  • Grzmotoruchacz2000

   Czyli nie wolno złego słowa o Owsiaku powiedzieć po WOŚP a gdyby nie coroczna zbiórka, która nie dobija nawet do poziomu rocznego budżetu pojedynczego szpitala służba zdrowia by padła? Jestem jak najbardziej za pomaganiem i nie zamierzam bojkotować WOŚP ale jego zwolennicy zaczynają w taki absurd popadać, że tej akcji zaczynają szkodzić.

  • 0-700

   Próbowałem znaleźć i podlinkować artykuł o zarobkach managerów fundacji charytatywnych ze stanów i UK. W każdym razie są to potężne pieniądze i nikt ich za to nie opluwa tak jak w Polsce. Są to dobrze wykształceni i megadoświadczeni w zarządzaniu ludzie, którzy tak jak my mają rodziny i muszą za coś żyć. Wiedza i umiejętności kosztują, a dzięki ich pracy wielu ludzi może liczyć na pomoc. Więc każdy wypisujący bzdury na temat WOŚP niech się lepiej sam zastanowi czy chciałbym pracować za darmo i co sam jest w stanie zrobić dla innych.

   • Grzmotoruchacz2000

    Co innego zarabiać pracując w fundacji a co innego ją okradać. Oczywiście nie twierdzę, że Owsiak kradnie, ale właśnie takie zarzuty mu są stawiane. Równanie tego, co zarzuca się Owsiakowi z zarobkami pracowników fundacji to zwykłe świństwo wobec tych drugich.

    • 0-700

     Żyjemy w Polsce. Każdemu, kto osiągnął spektakularny sukces połowa naszego społeczeństwa wbiłaby nóż w plecy. Nie bronię Owsiaka, bo jest tylko człowiekiem, ale nikt mu nic nie udowodnił, a obecny rząd zjadłby go, gdyby tylko mógł. Wiem jedno! Przez całe moje życie nie zrobię nawet promila tego co Jurek dla innych, choć udzielam się charytatywnie dla mojej lokalnej społeczności.

     • Grzmotoruchacz2000

      No i? @Karol Makowski napisał o tym, że nawet jeśli kradnie to spoko. Ty kradzież porównujesz do pracy zarobkowej. Ja się nie czepiam Owsiaka. Ja się czepiam Ciebie. To Ty twierdzisz, że ktoś kto uczciwie pracuje jest wart tyle samo co złodziej.

     • 0-700

      Nie rozumiem twojej wypowiedzi. Twierdzisz, że Owsiak kradnie? Ma jakiś wyrok sądowy, czy coś w tym guście?

     • Grzmotoruchacz2000

      Nie twierdzę. Ale Karol napisał, że nawet jeśli to jest to w porządku a Ty mu przytakujesz i porównujesz ewentualną kradzież do tych co uczciwie zarabiają. Jak mówiłem czepiam się Ciebie a nie Owsiaka.

     • 0-700

      Jeśli udowodnią mu defraudację, bądź nieuczciwe traktowanie pracowników powinien odpowiadać karnie jak każdy inny. Bycie osobą publiczną nie stawia go ponad prawem. Ja po prostu zazdroszczę mu genialnych zdolności organizacyjnych, a od oceniania jego uczciwości jest sąd.

     • Grzmotoruchacz2000

      To następnym razem nie przytakuj słowom: „Zanim napiszecie że Owsiak kradnie to poczekajcie coś wam powiem.
      Nawet jak weźmie coś dla siebie z tego żeby się utrzymać to i tak robi dużo dobrego” porównując to potem do uczciwej pracy bo to Cię stawia w bardzo złym świetle.

 • Tomek pozdro

  Kupiłem Lipton z serduszkiem. Pozdrawiam.

 • SeKo

  Jest mi bardzo przykro że Mbank nigdzie nie zamieszcza informacji że podwaja przelana kwotę przez użytkowników ale do maksymalnej wysykości 1mln zł łącznie. Tak więc nie mamy pewności czy nasza wpłata zostanie podwojona :(. Uważam to za celowe wprowadzenie w błąd

  • May Czos

   Bo nie podwaja. To promocja dla nowych klientów zakładających konto i dotyczy wpłat w wysokości 10, 20, 50 lub 100zł. Nie jesteś pierwszy który gdzieś coś usłyszał, ale nie sprawdził.

 • Marucins

  Podziękuję ale…x