Szukasz lekkiego klienta Facebooka oraz Messengera? Sprawdź tę aplikację!

mm Michał Derej Aplikacje 2018-01-10

Z portalu społecznościowego Facebook oraz ze wbudowanego w niego komunikatora – Messengera – codziennie korzystają miliony ludzi. Androidowe aplikacje tego społecznościowego giganta zostawiają jednak wiele do życzenia, ponieważ zajmują one dużo miejsca, często się zacinają i nie pozwalają na personalizację. Z tego powodu zbawieniem dla użytkowników są alternatywne programy, które zazwyczaj kosztują grosze. W tym artykule przedstawię Wam świetną aplikację, która szturmem podbija sklep Google Play – poznajcie Fella!

Zobacz także: Poznaj również inne alternatywy Messengera!

Dlaczego Fella jest świetnym klientem Facebooka i Messengera?

Jeśli często komunikujecie się ze swoimi znajomymi i po prostu lubicie być na bieżąco, ale oczekujecie aplikacji lepszej niż ta oficjalna stworzona przez Facebooka, to zdecydujecie się na program Fella. Aktualnie jest on dostępny w sklepie Google Play za 1.79 zł, więc nie jest to wygórowana kwota – pamiętajcie, że gigant z Mountain View daje Wam czas na testy i jeśli w wyznaczonym czasie aplikacja się Wam nie spodoba, to bezproblemowo możecie ją zwrócić. Poniżej przedstawię Wam główne zalety opisywanego przeze mnie programu.

Facebook i Messenger w jednej aplikacji

Sporo osób nie lubi korzystać z oficjalnych aplikacji Facebooka, ponieważ są one podzielone na programy pełniące różne funkcje. Fella stara się naprawić ten problem – w aplikacji możemy zarówno przeglądać posty, jak i komunikować się ze znajomymi. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie, które dodatkowo pozwala oszczędzić nieco miejsca w pamięci smartfona.

Fella umożliwia dostęp do wszystkich najważniejszych usług Facebooka

Jak na porządną aplikację przystało, Fella zawiera w sobie większość funkcji znanych z oficjalnej aplikacji Facebooka (brakuje np. generatora kodów, ale to raczej oczywiste, czemu się tam nie znalazł) – oznacza to, że dzięki programowi bezproblemowo dodamy znajomych, przejrzymy wydarzenia oraz będziemy zarządzać naszą stroną. Dostęp do wszystkich tych funkcji umożliwia wygodne menu, do którego można przejść dzięki ikonce hamburgera.

Zaawansowane możliwości personalizacji oraz dodatkowe opcje

Jeśli lubicie ładne i estetyczne aplikacje dostosowane do Waszego stylu, to Fella powinna przypaść Wam do gustu – dzięki rozwijanemu menu, które znajduje się w lewym górnym rogu ekranu, użytkownik ma możliwość zmiany wielu aspektów wyglądowych Facebooka, zaczynając na kolorze tła, a kończąc na rozmiarze tekstu, czcionce i typie obramowania. Możliwości jest naprawdę wiele i zmieniony interfejs wygląda świetnie – zobaczcie sami na powyższych zrzutach ekranu. Co więcej, ten klient Facebooka pozwala również na aktywację zaawansowanych funkcji, których nie znajdziecie w zwykłej aplikacji. Są to m.in. opcje takie jak oszczędzanie danych, wyświetlanie obrazków dopiero po kliknięciu posta, sortowanie postów według własnych zasad, a także blokowanie reklam. Po testach aplikacji muszę stwierdzić, że personalizacja rzeczywiście działa i znacznie uprzyjemnia wrażenia płynące z przeglądania Facebooka.

Dacie szansę aplikacji Fella, czy może zostaniecie przy oficjalnych rozwiązaniach? Dajcie znać w komentarzach! • Maciej Sulima

  BIERZĄCO… Ludzie, kto wam pisze teksty albo sprawdza je pod kątem poprawności ortograficznej?

 • KLIN

  2 lata testów najróżniejszych alternatyw aż w koncu skasowałem … konto facebooka 🙂

  na amen i mam czas wolny bez podgladaczy

  • sirrah777

   amen

 • Sebastian Buz_ała

  Jeśli zachęcacie do zakupu coś co jest ZALEDWIE alternatywą dla oryginału – co jest dla mnie troszkę dyskusyjne, bowiem w innym przypadku nie polecacie alternatywy dla jakiegoś iphona?! – to może tak bardziej szczegółowy opis apki, by nie trzeba było jednak jej zwracać, nawet z powodu tych prawie 3zł (tyle podobno pobiera zamiast 1,75zł).

  Michał interesują mnie właściwie 3 kwestie:
  1. dymki czatu dla messengera ?
  2. videorozmowy, i audio rozmowy messengera ?

  3. co do funkcji fb miałbym parę, ale ograniczę się do pytania, czego, oprócz reklamowanej redukcji pobieranych danych – nie ma w stosunku do oryginału?

 • Michał Błaszczuk

  Testowałem kilka aplikacji alternatywnych i zawsze wracałem do oryginału…

  • AdamGbk

   Niestety mam tak samo

  • Szamajama_Okutasi

   A ja zawsze wracałem do korzystania z facebooka przez przeglądarkę internetową. Po co mi jakieś aplikacje do czegoś, co tak samo obsługuje się przez przeglądarkę? A do samych wiadomości wystarczy mały, lekki Messenger Lite. 😉

   • sirrah777

    Testuję fb przez przeglądarkę od tygodnia i teraz zamiast wchodzić na fb kilka razy dziennie, to wchodzę raz na kilka dni. Powiem tylko, że podoba mi się ten stan i zostanę przy tym rozwiązaniu na dłużej.