ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sprawdzamy, który operator ma najkorzystniejszy abonament na Galaxy S8+

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Czas świetności abonamentów prawdopodobnie minął bezpowrotnie. Jeszcze kilka lat temu święciły one triumfy, szczególnie wśród klientów, którzy chcieli kupić topowy smartfon, ale nie mogli wydać dużej sumy pieniędzy za jednym razem. Takich osób dzisiaj również nie brakuje, jednak konkurencja ze strony ofert na kartę i „z rachunkiem” powoduje, że jest ich coraz mniej.

Niejednokrotnie przyglądając się abonamentom, postanowiłem w końcu sprawdzić, jak kształtują się oferty na jeden z najpopularniejszych smartfonów minionego roku – Samsung Galaxy S8+. Aby porównanie było w miarę obiektywne i sprawiedliwe przyjąłem trzy kryteria. Po pierwsze, pod uwagę wziąłem jedynie oferty dla jednej osoby, wyłączając duety i pakiety rodzinne. Po drugie interesowała mnie najniższa możliwa opłata za smartfon w dniu dostarczenia przesyłki (taki jest chyba główny cel brania abonamentu z drogim telefonem). W końcu interesuje mnie tylko nowy numer w sieci. No to zaczynamy.

Plus

 • Opłata na start 99 zł
 • Rata za sprzęt wynosi 156 zł miesięcznie
 • Abonament kosztuje 79,99 zł na miesiąc
 • W ramach oferty klient otrzymuje rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu i 20 GB pakietu internetowego
 • Cena samego urządzenia wynosi zatem 156 x 24 + 99 = 3843 zł
 • Całkowite koszty (rata za sprzęt + abonament) = 235,99 x 24 + 99 = 5726,76 zł

Zobacz także: Jeżeli Twój smartfon jest na tej liście, to nie dostanie Androida Oreo

Nie dość, że cena sprzętu przekracza tę dostępną na rynku tj. około 3000 zł, to musimy jeszcze płacić prawie 80 zł miesięcznie za usługi, które można mieć w ofertach z rachunkiem już za niecałe 30 zł.

T-Mobile

Problem z ofertą T-Mobile polega na tym, że na stronie widnieje informacja: „Wybierz opłatę miesięczną. Im wyższa, tym niższa cena telefonu na start”. Rozumiem, że wyższa cena abonamentu zawiera w sobie raty za smartfon. Nie dało się jednak obniżyć ceny na start do 100 zł, a jedynie do 1059 zł. Opłata miesięczna wynosi 180 zł, a jednorazowy koszt aktywacji wynosi 49,90 zł. W związku z powyższym można policzyć tylko całkowity koszt oferty, który wynosi: 180 x 24 + 1059 +49,90 = 5428,90 zł. Jest to wynik nieco lepszy od oferty Plusa. Warto dodać, że w ramach abonamentu użytkownik otrzymuje rozmowy, SMSy, MMSy i Internet bez limitu.

Play

W przypadku Play również mamy do czynienia z łącznymi kosztami oferty. Cena urządzenia przy odbiorze to jedynie 79 zł, a miesięczna opłata, w której zawiera się rata za smartfon i opłata za usługi, wynosi aż 230 zł. Całkowite koszty oferty wynoszą zatem 230 x 24 + 79 = 5599 zł. W ramach abonamentu klient otrzymuje nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy oraz nielimitowany Internet.

Orange

 • Opłata na start wynosi 99 zł
 • Rata urządzenia to 97 zł na miesiąc
 • Abonament kosztuje 69,99 zł miesięcznie + 49,99 zł – jednorazowa opłata aktywacyjna
 • W ramach oferty klient otrzymuje rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu i 20 GB pakietu internetowego
 • Cena samego urządzenia wynosi zatem 97 x 24 + 99 = 2427 zł
 • Całkowite koszty (rata za sprzęt + abonament) = 166,99 x 24 + 99 + 49,99 = 4228,75 zł

Trzeba przyznać, że oferta Orange jest zdecydowanie najlepsza i pewnie warta rozważenia przez niektórych klientów. Z pewnością skuszą się na nią osoby, których nie stać na jednorazową zapłatę około 3000 zł za topowe urządzenie. Ponadto okazyjna wydaje się też finalna cena urządzenia, która jest niższa od rynkowej i jedyne 99 zł opłaty za telefon przy odbiorze.

Z drugiej strony podsumowując całkowite koszty oferty (rat i miesięcznych opłat za usługi) sądzę, że wciąż bardziej opłacalne jest wydać 3000 zł na smartfon i pokusić się na ofertę z rachunkiem za 29 zł miesięcznie.

Sprawdź najnowsze wpisy