Apple nie naprawi znalezionego iPhone

Co Apple szykuje na 2018 rok?

4 minuty czytania
Komentarze

Rok 2018 zapowiada się jako niezwykle ważny dla Apple. Na horyzoncie widać wiele nowych produktów. Wśród nich są takie, które nie miały jeszcze odpowiednika w gamie. Takim akcesorium jest choćby HomePod. Inteligentny głośnik zadebiutuje na rynku już niedługo. Kolejnych wersji doczekają się stałe pozycje w ofercie amerykańskiego producenta, czyli iPhone, iPad oraz komputery Mac. Do niektórych z nich prawdopodobnie wprowadzone zostaną nowe funkcje, jak Face ID. Jakich produktów spodziewamy się w kolejnym roku?

HomePod

Konkurent Amazon Echo zadebiutuje w ciągu kilku tygodni. Pierwotna data, wyznaczona na grudzień została przesunięta. Inteligentny głośnik wyróżniać się ma jakością dźwięku. Wyposażono go w siedem zestawów głośników wysokotonowych oraz głośnik niskotonowy skierowany ku górze. HomePod napędzany będzie procesorem A8, znanym z innych sprzętów Amerykanów. Dzięki temu układowi głośnik wykona dokładną analizę otoczenia i dostosuje do niego dźwięk. HomePod zintegrowany jest z Apple Music, poprzez asystenta głosowego Siri. Jego cena to $349.

iPhone

Oczekujemy trzech nowych modeli o „bezramkowym” designie, wyposażonych w funkcję Face ID. Pierwszym z nich będzie następca modelu X z 5,8-calowym ekranem OLED. Drugim powinna być jego większa wersja. Urządzenie zostanie prawdopodobnie wyposażone w 6,5-calowy ekran OLED. Oprócz tego, firma planuje wprowadzić do oferty tańszy model. Jednak jego wygląd będzie inspirowany iPhone’m X. Smartfon zyska 6,1-calowy ekran LCD. Debiut nowych telefonów tradycyjnie nastąpi we wrześniu. Nie jest jasne jaka przyszłość czeka 4-calowego iPhone’a SE. Zagadką jest też nowe nazewnictwo iPhone’ów.

AirPods

We wrześniu 2017 roku Apple pokazało nowe opakowanie do słuchawek. Może ono ładować się indukcyjnie. Jednak akcesorium nie zadebiutowało na rynku. Spodziewamy się, że pojawi się równolegle z nową wersją AirPods. Design słuchawek nie zmieni się. Zyskają nowy procesor W1, lepszą łączność Bluetooth oraz większą baterię.

AirPower

Nowe iPhone’y uzyskały wreszcie możliwość bezprzewodowego ładowania. iPhone 8, 8 Plus i X współpracują z ładowarkami o standardzie Qi. Amerykanie planują wypuścić na rynek swoje urządzenie tego typu. Mata AirPower została pokazana we wrześniu 2017, a jej debiut zaplanowano na kolejny rok. Urządzenie może nie tylko naładować smartfon Apple, ale też Apple Watch Series 3 oraz AirPods wyposażone w nowe etui.

Apple Watch Series 4

Zegarek pokazano w 2015 roku i od tego czasu nie przeszedł żadnych zmian w wyglądzie. Możliwe, że w 2018 Apple Watch wreszcie zyska nowy design. Plotki sugerują, że Apple zastosuje w nim nowe wyświetlacze micro-LED, które umożliwią zbudowanie cieńszego zegarka, a gama kolorów i jasność będą lepsze niż obecnie. Apple testuje różne techniki mierzenia glukozy we krwi, ale są na zbyt wczesnym stopniu rozwoju, żeby móc je zastosować w zegarku w przyszłym roku. Apple Watch Series 4 zadebiutuje we wrześniu 2018 roku.

iPad

Apple ostatnio stosunkowo rzadko modernizuje iPady. Wszystkie tablety, prócz modelu Mini zyskały aktualizacje w 2017 roku. Nowością był najtańszy w ofercie 9,7-calowy iPad. Pojawiają się spekulacje dotyczące jego następcy, ale nie wydają się wiarygodne. Następca iPada Mini prawdopodobnie się nie pojawi. O nowe funkcje mogą być wzbogacone iPady Pro. Topowe urządzenia zostaną wyposażone w kamerę TrueDepth i Face ID, znane z iPhone’a X.

Komputery Mac

Przenośne komputery Apple, czyli MacBooki i MacBooki Pro, odświeżane są co roku. Nie spodziewamy się żadnych zmian w designie. Modele Pro pod koniec 2016 zyskały zupełnie nowe wersje. W 2018 obie serie otrzymają układy Intela ósmej generacji, szybsze dyski SSD oraz nowe pamięci RAM. Pojawiają się informacje o pracach Apple nad topowym przenośnym komputerem z 32 GB RAM – jednak informacje nie są przez nikogo potwierdzone. MacBook Air – najtańszy laptop Apple jest u kresu swojego rynkowego żywota i nie spodziewamy się jego nowej wersji. Lekkie odświeżenie mogą zyskać stacjonarne komputery iMac. Sprzedaż najdroższego w ofercie iMaca Pro, dopiero się rozpoczyna. Cały czas nie wiadomo co Apple zrobi z najtańszym komputerem w swojej ofercie. Mac Mini od lat nie doczekał się odświeżenia, ale Amerykanie powtarzają, że jest ważnym elementem oferty. Zapowiedziany, nowy Mac Pro, o zupełnie innej, modułowej konstrukcji na pewno nie zostanie pokazany w najbliższym czasie.

Oprogramowanie

Jak co roku zostaną wprowadzone nowe wersje systemów iOS, macOS, watchOS, tvOS. Zostaną zapewne pokazane na czerwcowym WWDC, a użytkownicy oficjalnie pobiorą je we wrześniu. Jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby mówić o zmianach w oprogramowaniu.

Motyw