ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Najlepsze świąteczne aplikacje

Święta 2017 – co obejrzeć, czego posłuchać i w co pograć w wolnym czasie?

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Święta to dla nas magiczny okres, w którym możemy spędzić czas z członkami swojej rodziny, których często dawno nie widzieliśmy. To także moment, gdy wszystkie problemy wydają się nie mieć znaczenia, a wszyscy wybaczają sobie swoje przewinienia i razem się bawią. W tym artykule chciałbym przedstawić Wam kilka propozycji na to, co obejrzeć, czego posłuchać i w co pograć w wolnym czasie w trakcie tych świąt. Mam nadzieję, że moje sugestie okażą się dla Was przydatne. Wesołych świąt!

Czego posłuchać w święta?

Świąteczne piosenki to coś, na co czekamy przez wiele miesięcy, tylko po to, by móc je pośpiewać przez kilka tygodni. Z tego powodu nie warto się ograniczać i hity takie jak „All I Want for Christmas Is You”, „Merry Christmas Everyone” lub „Jingle Bell Rock” powinny w naszym domu grać nieustannie. Najłatwiejszym sposobem na wprowadzenie świątecznego klimatu do swojego domu jest skorzystanie z jednej z gotowych playlist, przygotowanych przez najpopularniejsze serwisy streamingowe – poniżej przedstawiam Wam propozycje dla Spotify, Tidala oraz Apple Music, lecz jeśli korzystacie z innej usługi, to nie ma żadnego problemu – te same piosenki na pewno znajdziecie tam własnoręcznie.

Oczywiście ogromna ilość osób lubi również słuchać kolęd, jednak, jako że nie jestem wielkim fanem tego gatunku muzyki, to nie jestem w stanie polecić Wam niczego ciekawego. Dużą ilość świątecznych piosenek odnajdziecie również na YouTubie.

Zobacz też: Świąteczne przeceny gier i aplikacji w Google Play!

Co obejrzeć w te święta?

Święta to również okres, w którym możemy zasiąść wspólnie z rodziną przed telewizorem i obejrzeć klimatyczny film. Niestety, tradycyjna telewizja nie jest w tym przypadku zbyt dobrą opcją, ponieważ ilość materiałów jest bardzo ograniczona i jesteśmy zmuszeni do oglądanie tego, co aktualnie jest nadawane. W tej części artykułu przedstawię Wam kilka miejsc, w których odnaleźć można ciekawe świąteczne filmy, a także przedstawię kilka pozycji ode mnie.

Ciekawe filmy świąteczne, które można obejrzeć to:

  • Kevin Sam w Domu – absolutna klasyka, film ten zna chyba każdy. Warto go sobie odświeżyć w trakcie tych Świąt.
  • Elf – film o mężczyźnie wychowanym przez Świętego Mikołaja, który wyrusza, by odnaleźć swojego ojca.
  • Ekspres Polarny – piękna bajka o chłopcu, który wyrusza w podróż na Biegun Północny, by odzyskać wiarę w ducha Świąt.
  • Krampus. Duch Świąt – na sam koniec przedstawiam Wam film, który różni się od poprzednich głównie ze względu na tematykę – ten jest horrorem. Opowiada on historię złego ducha Świąt Bożego Narodzenia, który pragnie ukarać niegrzeczne dzieci.

W co pograć w te święta?

W święta wiele osób spośród nas ma chwilę dla siebie, którą pragnie ciekawie spożytkować. Interesującym zabijaczem czasu mogą okazać się gry na Androida, które wprowadzą nas w świąteczny klimat. Poniżej przedstawiam Wam kilka ciekawych propozycji, które mogą przypaść Wam do gustu.

  • Google Santa Tracker – aplikacja pozwala nam śledzić trasę, którą musi pokonać Święty Mikołaj, by dotrzeć do wszystkich dzieci na świecie, a oprócz tego umożliwia zabawę w jednej z wielu świątecznych gier. Genialna sprawa, nawet dla nieco starszych czytelników – definitywnie dajcie temu programowi szansę!
  • Cut the Rope: Magic – krótka, świąteczna odsłona serii o sympatycznym stworzeniu, którego apetyt na kolorowe cukierki jest nieograniczony. Gracz po raz kolejny musi przecinać liny, bo nakarmić potworka.
  • Subway Surfers – legendarna gra o uciekaniu przed dozorcą oraz pociągami. Produkcja otrzymała świąteczną aktualizację, więc gracz może wczuć się w niesamowity klimat.
  • Chilly Snow – zręcznościowa gra polegająca na zjeżdżaniu z ośnieżonej góry. Świetna zabawa dla wszystkich fanów rozrywki tego typu!

Oczywiście w sklepie Google Play znajdziecie mnóstwo innych pozycji, które również powinny Was zadowolić. Nie zapomnijcie poszukać!

I to by było na tyle – mam nadzieję, że moje propozycje okażą się dla Was przydatne. Na samym końcu tego artykułu chciałbym życzyć Wam radosnych, pogodnych Świąt i jak najlepszego odpoczynku. Nie zapominajcie nas odwiedzać nawet w tym okresie roku – będziemy na Was czekać!

Sprawdź najnowsze wpisy