Ekran 18:9 i bateria z 11000 mAh w smartfonie. Konkurencjo ucz się

3 minuty czytania
Komentarze

Wyścigi na ramki i zabezpieczenia biometryczne

Producenci smartfonów prześcigają się w ich bezramkowości czy zabezpieczeniach biometrycznych. Z mojego punktu widzenia jest to bardzo interesujące pole walki o klienta. Jednak brakuje mi w tym jeszcze jednego aspektu. Walkę na urządzenia o bardziej pojemne baterie. Mam wrażenie, że od kilku lat niewiele się w tym względzie zmieniło. Nic także nie wskazuje na to, żeby rok 2018 miał być pod tym względem przełomowy. Oczywiście znajdą się rodzynki, jak np. firma OUKITEL, która zamierza wydać smartfona z baterią o pojemności aż 11000 mAh.

OUKITEL K10

OUKITEL K10 to następca modelu K6 z baterią o pojemności 6300 mAh. W najnowszym modelu jak zostało wspomniane wyżej pojawi się ogniwo o pojemności aż 11000 mAh. Spółka chce się wyróżnić w ten sposób na tle konkurencji, która nie kwapi się do montowania w smartfonach „lepszych” ogniw.

Pozostałe parametry urządzenia są całkiem niezłe. W smartfonie znajdziemy:

  • 6-calowy ekran fullHD+ (2160 x 1080) IPS o proporcjach 18:9
  • Procesor MediaTek Helio P23
  • 6 GB RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej o karty microSD
  • Podwójny tylny aparat z tyłu: 21 MPx + 2 MPx
  • Podwójny przedni aparat: 8 MPx + 1MPx
  • Android w wersji 7.1.1 Nougat
  • Skaner linii papilarnych z tyłu urządzenia
  • USB-C
  • Baterię o pojemności 11000 mAh

Zobacz także: Czy warto pomysleć o kupnie Galaxy S9? 

W podanych parametrach można przyczepić się do procesora i aparatu, jednak niewybrednego użytkownika powinny one zadowolić. Zwłaszcza, że tak pojemne ogniwo baterii z pewnością gwarantuje kilka dni pracy smartfonu bez ładowania. Co ciekawe smartfon został wykonany ze stopu magnezu w połączeniu ze skórą (jego tylna część). Urządzenie zadebiutuje na rynku w lutym, ale już teraz możecie zobaczyć jego pierwsze „hands-on” wideo.

A popularni producenci?

No cóż… Tak naprawdę żaden z tegorocznych flagowców nie zaskoczył pod względem pojemności baterii. Jednym z najlepszych smartfonów, jeżeli chodzi o czas działania jest Huawei Mate 10 z baterią o pojemności 4000 mAh. Sprawdźmy zatem jak pojemne baterie znalazły się w tegorocznych flagowcach:

Ciekawe kiedy to się zmieni

Oczywiście należy mieć na uwadze, że pojemność baterii w dużej mierze zależy od wymiarów urządzenia. Ponadto na długość pracy smartfona mają wpływ także wielkość i jakość ekranu, procesor, optymalizacja systemu. Jednak oczywiste jest to, że bardziej pojemna bateria w smartfonie mogłaby wydłużyć czas jego działania. Zastanawia mnie fakt, dlaczego producenci nie mogą wydać dodatkowych wersji swoich flagowców w wersji MAX z bateriami o pojemności ponad 5000 mAh. Oczywiście „ucierpiałaby” na tym smukłość urządzenia, jednak dla mnie i dla wielu potencjalnych nabywców to nie problem. Grubszy smartfon jest warty dłuższego czasu pracy. Liczę, że kiedyś czołowi gracze na rynku uzmysłowią sobie, że w tym aspekcie nie spełniają oczekiwań klientów.

Motyw