Pamiętacie gry planszowe? Niegdyś potrafiło się w nie grać codziennie, razem ze znajomymi czy też rodziną. Dzisiaj tylko fani tego typu rozrywki wciąż się nad nią skupiają. Ich los przejęły komputery, wieloosobowe gry sieciowe i portale społecznościowe. Jednak wciąż możemy połączyć interesującą grę z nowoczesną technologią. Każdy z nas już ma smartfona – dołóżmy do tego Chromecasta i „gry na telefonie” zyskają nowy wymiar.

Od ponad roku jestem wielkim fanem Android TV. Zmiana zwykłego telewizora w Smart TV, którym możemy kontrolować z dowolnego urządzenia, podłączonego do Internetu, jest świetne. Jednak wielu świetnych gier nie uświadczymy w miejscowym sklepie. Z drugiej strony, interesujących tytułów może szukać w tradycyjnym markecie, zwykłego Androida. Oto lista najciekawszych aplikacji, które wspierają Chromecasta.

 

Monopoly Here&Now

Tytułu raczej nikomu nie muszę przedstawiać. Monopoly wyrobiło sobie taką markę, że każdy powinien ją znać. Wadą tego rozwiązania jest jedynie fakt, że gra wieloosobowa na dużym ekranie wymaga od każdego gracza własnego smartfona.

Pobierz za darmo ze Sklepu Play.

 

RISK: Global Domination

 

Zdobądź kontrolę nad światem. RISK to gra strategiczna, która pozwala walczyć z przeciwnikami z całego świata lub lokalnie – oczywiście z możliwością wykorzystania Chromecasta. Zasady są teoretycznie proste, ale każdy ruch wymaga planowania.

Pobierz RISK: Global Domination za darmo ze sklepu Play.

 

Just Dance Now

Sam tytuł zdradza, co mamy robić. W tym wypadku aż się prosi o połączenie z Chromecastem. Jak mamy tańczyć z tak małym ekranem? Otóż okazuje się, że smartfon to wyłącznie kontroler, a my obserwujemy ruchy, które mamy wykonywać na telewizorze. Niestety, ale w tym wypadku należy liczyć się z pewnymi opóźnieniami, które mogą irytować niektóre osoby.

Pobierz Just Dance Now za darmo ze sklepu Play.

 

Tricky Titans

Kolejna gra strategiczna, która świetnie się sprawdzi, jeśli obok siebie macie 3 znajomych. W sumie 4 postacie walczą ze sobą o to, aby nie spaść. Proste założenie, ale wymaga wiele myślenia, aby jako ostatni zostać na polu bitwy.

Pobierz Tricky Titans za darmo ze sklepu Play.

 

Fire team for Chromecast

Pamiętacie Bombermana? Zasady są dokładnie takie same. Gramy na telewizorze w maksymalnie 6 osób w jeden z 4 dostępnych trybów. Smartfony służą za kontrolery i… do boju! Niszczcie ściany.

Pobierz Fire team for Chromecast za darmo ze sklepu Play.

 

Alien Invaders Chromecast game

Jeśli powyższy tytuł od razu skojarzył Wam się ze Space Invaders to słusznie. Lecimy w kosmos i pokonujemy przeciwników. Zasady bazujące na najstarszych grach, ale wciąż mogą dawać wiele radości. W tym wypadku Waszymi znajomymi mogą być użytkownicy urządzeń od Apple.

Pobierz Alien Invaders Chromecast game za darmo ze sklepu Play.

 

CastNES

Mieliście Pegasusa? Może udało Wam się zdobyć prawdziwego NESa? Nintendo niedawno wydało NESa Classic Mini i jeśli nie udało się Wam go kupić to powyższy tytuł powinien Was zainteresować. Jest to emulator, który potrafi nasze gry przenieść na duży ekran, podczas gdy smartfon staje się kontrolerem.

Pobierz CastNES za darmo ze sklepu Play.

 

Angry Birds Friends

Wściekłe Ptaki zna każdy. To marka, która na arenie urządzeń mobilnych jest niepokonana. Tymczasem okazuje się, że w Angry Birds można pograć na dużym ekranie. Zasady rozgrywki są te same. Dochodzą turnieje i sam Chromecast.

Pobierz Angry Birds Friends za darmo ze sklepu Play.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.