ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kalendarz

[Sprzed dekady] Jakie telefony najlepiej sprzedawały się 10 lat temu?

Autor: Adrian Celej Kategoria: Artykuły

Jak co tydzień zbieramy dla was wydarzenia sprzed 10 lat. Tym razem zajmiemy się newsami od 4 do 10 grudnia 2007 roku.

Najlepiej sprzedające się telefony w listopadzie 2007 roku

GTI – jeden z dealerów Orange podzielił się listą najlepiej sprzedających się telefonów w listopadzie 2007 roku. A więc po kolei:

  1. Nokia 5200
  2. Samsung SGH-E250
  3. Nokia 3110 Classic
  4. Samsung SGH-C300
  5. Sony Ericsson k550i
  6. Nokia 6300
  7. Nokia 2610
  8. Nokia E65
  9. Samsung SGH-X510
  10. Motorola W375

Bezsprzecznie rządzi tutaj Nokia, marka nie mająca dziś żadnego znaczenia na rynku. W zestawieniu pojawiły się także 3 urządzenia Samsunga, koreański producent zdołał utrzymać swoją rynkową pozycję. Niestety, takiego szczęścia nie miał już Sony Ericsson, który obecnie pod postacią Sony jest mało liczącym się graczem.

Nokia podsumowała 2007 rok

Nokia pochwaliła się, że w 2007 roku w Polsce zaprezentowano 56 modeli telefonów tej firmy. Rok wcześniej było ich 49. Ponad to pojawiły się deklaracje otworzenia w ramach portalu ovi.com usługi, w której po uiszczeniu opłaty możliwe byłoby pobieranie za darmo dowolnych utworów muzycznych.

Sukces Netii

Netia poinformowała, że z ich usług dostępu do internetu korzysta już 200 tysięcy klientów. Warto tu zaznaczyć, że 92 tysiące z nich łączyło się za pośrednictwem sieci Telekomunikacji Polskiej, reszta to autorska sieć Netii. W swoim czasie był to ogromny sukces, rynek był zmonopolizowany przez TP. Warto też wspomnieć, że 10 lat temu dostęp do internetu nie był dla nikogo priorytetem. Wbrew pozorom podane liczby robiły ogromne wrażenie.

Vista bez zabezpieczeń przed piratami

Microsoft poinformował, że wraz z wydaniem Service Pack’a dla Visty zrezygnuje z zabezpieczeń antypirackich. Zabezpieczenia te po wykryciu nielegalnej kopii systemu znacznie ograniczały jego funkcjonalność. Problem w tym, że czasem aktywowały się na legalnych kopiach systemu i były zmorą użytkowników. W związku z tym Microsoft postanowił ograniczyć się jedynie do komunikatu i instrukcji legalizacji systemu. Przedstawiciele korporacji z Redmond podali jeszcze jeden powód swojej decyzji. Według nich Vista była piracona 2x rzadziej niż Windows XP. Cóż, pierwsza wersja Visty działała tak stabilnie, że akurat ta informacja kompletnie mnie nie dziwi – zwyczajnie niewielu z własnej woli chciało korzystać z tego systemu. Microsoft poinformował także o nasileniu działań antypirackich – podjęto kroki prawne przeciwko tysiącu piratów oraz usunięto 50 tysięcy aukcji internetowych oferujących pirackie systemy. Service Pack miał załatać również 2 dziury pozwalające na ominięcie procesu aktywacji systemu. Cóż, nie da się ukryć, że były to złote lata dla piratów. Starania Microsoftu absolutnie nic nie dały – kto miał zainstalować nielegalny system, ten to i tak zrobił, tylko w inny sposób.

Zobacz tez:

Sprawdź najnowsze wpisy