Samsung stworzył materiał, dzięki któremu ładowanie będzie o wiele szybsze

Artykuły

Jednym z największych problemów dzisiejszych smartfonów jest fakt, że ich czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora pozostawia wiele do życzenia. Naukowcy od lat próbują rozwiązać ten problem i jak na razie nikomu nie udało się znaleźć odpowiedzi na pytanie, jak wydłużyć czas pracy smartfonów bez powiększania pojemności akumulatorów litowo-jonowych. Tematem tym zainteresował się Samsung i rozwiązanie tej zagadki prawdopodobnie będziemy mogli poznać już wkrótce – powitajcie nowy materiał utworzony z grafenu, który udało się wyprodukować naukowcom koreańskiego giganta!

Co dokładnie udało się odkryć badaczom Samsunga?

Jakiś czas temu ekipa badaczy Samsunga z SAIT (Samsung Advanced Institute of Technology) opracowała kolejne zastosowanie dla grafenu, czyli materiału stworzonego z atomów węgla, którego przyszłość jest naprawdę obiecująca – naukowcy twierdzą, że jest on w stanie przykładowo wykrywać nowotwory. Tym razem tworzywo to ma pomóc wszystkim użytkownikom, którzy posiadają smartfona i narzekają na jego czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora. Nowo odkryta substancja otrzymała angielską nazwą „graphene ball” (w dosłownym tłumaczeniu: grafenowa kulka) i jest w stanie zwiększyć pojemność akumulatora aż o 45% oraz przyspieszyć czas jego ładowania aż pięciokrotnie!

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Co to oznacza dla użytkowników?

Nowe odkrycie Samsunga to świetna wiadomość dla wszystkich fanów technologii mobilnych. Baterie, które tworzone będą przy użyciu „graphene balls” (a będą to zwyczajne akumulatory litowo-jonowe, ulepszone dzięki tej technologii) będą odporne na identyczną ilość cykli ładowania jak te „zwyczajne” (czyli po 500 ładowaniach ich pojemność zostanie ograniczona do 78%). Co więcej, dzięki znacznie krótszemu czasowi ładowania (jeśli Wasz akumulator do 100% ładuje się w godzinę, to teraz wystarczy mu tylko 12 minut) szybkie podładowanie smartfona w biegu będzie możliwe. Problemem podczas szybkiego ładowania akumulatorów (technologię, która na to pozwala, spotkać można m.in. w Samsungu Galaxy S8) było często przegrzewanie się baterii, co mogło być zjawiskiem bardzo niekomfortowym dla użytkownika. Materiał opracowany przez Samsunga jest w stanie zagwarantować, że proces ładowania odbywać będzie się przy maksymalnie 60 stopniach Celsjusza, czyli dość znośnej temperaturze smartfona, która nie powinna przeszkadzać w pracy lub rozrywce właścicielowi urządzenia.

Zobacz też: Jak prezentuje się najnowsze urządzenie prosto od Huawei?

Kiedy to rozwiązanie trafi do pierwszych konsumentów?

Niestety, ale nowy materiał opracowany przez Samsunga jest dopiero w bardzo wczesnej fazie testowej i do pierwszych konsumentów trafi dopiero za kilka lat (najwcześniej za dwa). Oznacza to, że Galaxy S9 oraz kolejny iPhone nie zostaną wyposażone w tę technologię, o ile w międzyczasie nie będzie miało miejsca żadne przełomowe odkrycie. Pozostaje nam zatem jedynie czekać.

Źródło: Samsung Newsroom

 

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x