Oficjalnie! Android Oreo dla OnePlus 3 i 3T – jak wymusić aktualizację?

2 minuty czytania
Komentarze

Póki co niewiele firm może pochwalić się Androidem Oreo na swoich urządzeniach. Nie licząc Google, jedynie Sony i Huawei zaprezentowało urządzenia z najnowszym systemem, a Japończycy dodatkowo zaktualizowali jeden z wcześniej dostępnych modeli. To fatalny wynik i nie można tego ukrywać. Co prawda wielu producentów wydaje już otwarte wersje testowe Oreo dla swoich flagowych urządzeń, ale to nie jest idealny kompromis. OnePlus właśnie skończył tego typu zawody i oficjalnie wydał najnowszy system dla swoich zeszłorocznych urządzeń.

Chińczycy potrzebowali miesiąc, aby uznać, że ich system został odpowiednio dopracowany dla użytkowników OnePlus 3 i 3T. Wersja testowa została wydana w połowie października, żeby dzisiaj firma mogła wydać aktualizację do Oxygen OS 5.0. Oto oficjalna lista zmian:

 • System:
  • Android 8.0 Oreo
  • Dodano aplikacje równoległe (uruchamianie dwóch instancji tego samego programu)
  • Dodano Picture in Picture
  • Dodano autouzupełnianie
  • Dodano inteligentne wybieranie tekstu
  • Nowy wygląd szybkich ustawień
  • Wrześniowa paczka zabezpieczeń
 • Launcher
  • Dodano ikony powiadomień
  • Nowy design folderów
  • Możliwość wgrywania zdjęć bezpośrednio do Shot on OnePlus

Większość zmian jest doskonale znana użytkownikom wersji beta Oxygen OS. Od dzisiaj ze zmianami mogą zapoznać się wszyscy użytkownicy OnePlus 3 i 3T. Aktualizacja powinna pojawić się w ustawieniach, ale jeśli tak się nie stało to uspokajam. Nowe wersje oprogramowania wydawane są falami, ale jeśli nie chcecie czekać to jest i na to metoda. Wystarczy, że pobierzecie dowolnego klienta VPN ze sklepu Play – polecam tego od Opery – i ustawicie swoją lokalizację na Kanadę lub Niemcy. W tym momencie jeszcze raz wykonujecie skanowanie w poszukiwaniu aktualizacji i nowy system powinien zostać znaleziony.

Zobacz też: Zobacz nowości od Tesli – to prawdziwa rewolucja.

Wydanie powyższej aktualizacji nas nie dziwi, ale jest ona dziwna. Zazwyczaj producenci decydują się na aktualizację swoich najlepszych i najnowszych urządzeń. Tym razem padło na zeszłoroczne modele, podczas gdy na rynku są już następcy – OnePlus 5 i OnePlus 5T. Firma jeszcze przed premierą tego ostatniego zapowiedziała, że inaczej podejdzie do tematu aktualizacji. Razem z wydaniem Oreo, OnePlus 3 i 3T nie są już wspierane poprzez program otwartych wersji testowych. Ten przechodzi na nowsze modele.

OnePlus 5 ma otrzymać nowy system w wydaniu beta jeszcze w tym miesiącu, a OnePlus 5T w grudniu. Oficjalnie Oreo ma zawitać na oba modele na początku przyszłego roku. Późno, ale patrząc na zaangażowanie konkurencji to Chińczycy znacząco nie odbiegają. Niestety, ale proces aktualizacji w tym roku wydaje się jeszcze gorszy. Słusznie Mariusz zauważył, że nawet kupując najnowszy, flagowy model nie otrzymujemy aktualnego oprogramowania.

Zapraszamy do naszej grupy Facebookowej – szybkie porady, pomoc w wyborze smartfona, ciekawostki, promocje oraz konkursy.

źródło: OnePlus 

Motyw