plus play t-mobile orange porównanie

Najlepsze oferty na kartę za ~30 złotych – co w zamian otrzymasz?

3 minuty czytania
Komentarze

Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią, porzucamy abonamenty i skupiamy się na umowach bez zobowiązań. Płacimy raz – z góry (prepaid) – i korzystamy z wykupionych usług. Najkrócej rzecz ujmując – tym razem postanowiłem przyjrzeć się ofertom „na kartę”. Wciąż pod uwagę biorę wyłącznie najpopularniejszych operatorów na rynku, czyli Orange, Play, Plus i T-Mobile. Wirtualni odpowiednicy czekają na swoją kolej.

Po raz kolejny przeglądałem strony internetowe wymienionych wcześniej usługodawców. Interesuje nas pakiet w okolicach 30 złotych. Nie brałem pod uwagę umów typu „Mix”, więc też nie interesują nas urządzenia mobilne w zestawie. Pomijam kwestie starterów – ich zdobycie bierzecie na własne barki. Wybrałem promocje, które skupiają wokół siebie wszystkie usług – połączenia, wiadomości i Internet.

Orange

Pomarańczowy operator oferuje pakiet za 35 złotych, który możemy aktywować jednorazowo (na 31 dni) lub cyklicznie. Podobne systemy stosuje każdy z operatorów. W przypadku Orange, otrzymujemy:

 • nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich
 • 15 GB pakietu internetowego (1,76 GB w raomingu) dla nowych klientów
  • 17 GB dla osób ze stażem od 1 roku do 3 lat
  • 20 GB dla osób ze stażem powyżej 3 lat

Przy aktywacji cyklicznej, każde kolejne odnowienie usługi to dodatkowy 1 GB pakietu internetowego w stosunku do poprzedniego cyklu. W ofercie znajdziemy również 7-dniową promocję, która cechuje się identycznymi warunkami, co wyżej (15 GB Internetu).

Play

Jeżeli Orange jest dla Was za drogie to Play oferuje zdecydowanie tańszą promocję. Formuła Unlimited kosztuje 25 zł za 30 dni. W zamian klienci otrzymują:

 • nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich
 • 6 GB pakietu internetowego

Niestety, ale nie udało mi się w żadnym dokumencie znaleźć informacji o wielkości pakietu internetowego w roamingu. Połączenia i wiadomości są nielimitowane.

Plus

Zielony operator idealnie wpisuje się pomiędzy Playa i Orange. Oferta „Ja+Na Kartę” na 30 dni kosztuje 29 złotych lub 14,50 złotych przez pierwsze 3 miesiące w przypadku przeniesienia numeru. W zamian dostępne są następujące usługi:

 • nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich
 • 12 GB pakietu internetowego
 • darmowy transfer danych na Facebooka
 • IPLA (kod na jeden z pakietów: IPLA FILMY I SERIALE lub IPLA SPORT)

W przypadku Plusa również ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na temat dostępności paczek danych w roamingu.

T-Mobile

Różowemu najbliżej fioletowemu – również w przypadku ceny. Za 25 złotych miesięcznie klienci otrzymują:

 • nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich
 • 10 GB pakietu internetowego (1,26 GB w roamingu)

Zobacz też: Jak spisuje się Samsung Galaxy S8+ po pół roku użytkowania?

Moje wnioski po spisaniu powyższych ofert? Operatorzy nie ułatwiają wyboru – strony internetowe są zbyt skomplikowane dla mniej zaawansowanych użytkowników i potrafią namieszać. To ich cel, ale czytelniejsze wydają się regulaminy. Jeśli jesteście zainteresowanie ofertami postpaid, czyli abonamentami to zapraszam do poprzednich artykułów:

Zapraszamy do naszej grupy Facebookowej – szybkie porady, pomoc w wyborze smartfona, ciekawostki, promocje oraz konkursy.

Motyw