Wysoka sprzedaż iPhone’a X i pierwsze informacje o jego następcach

3 minuty czytania
Komentarze

Pierwszy weekend sprzedaży iPhone’a X za nami. Na całym świecie tworzyły się gigantyczne kolejki po nowe urządzenie amerykańskiej firmy. Dostępność smartfonu była lepsza niż spodziewano się przed jego premierą. Także w Polsce można było kupić X w dniu premiery, oczywiście odwiedzając sklepy odpowiednio wcześniej. Jednak w większości punktów sprzedaży wszystkie egzemplarze wyprzedały się w kilkadziesiąt minut. Najmniejszym problemem było kupno flagowca u operatorów, dopiero w dalszej kolejności znajdowała się sprzedaż detaliczna. W Internecie, Apple umożliwiło przedsprzedaż na tydzień przed premierą. Obecnie czas oczekiwania na iPhone’a X w sklepie online Apple to kilka tygodni.

W związku ze świetną sprzedażą iPhone’a X możemy zacząć zastanawiać się jak będą wyglądały przyszłoroczne smartfony Apple. Jeśli sądzicie, że jest jeszcze za wcześnie na spekulacje to warto wziąć pod uwagę fakt, że nowe iPhone’y są już w fazie projektowania. Czy podążą drogą wyznaczoną przez jubileuszowy model?

Informacje od Ming-Chi Kuo sprawdzają się

Analityk firmy KGI Securities Ming-Chi Kuo już na początku 2017 roku podał nam precyzyjne wymiary wyświetlaczy i liczbę tegorocznych smartfonów od Apple. Dodał też, że jeden z modeli zostanie wyposażony w rewolucyjny przedni aparat. Informacje te w 100% się sprawdziły.

Mimo, że X dopiero pojawił się na rynku KGI Securities w raporcie inwestycyjnym, publikuje informacje na temat przyszłorocznych urządzeń. Kuo przewiduje, że w 2018 roku zadebiutują dwa iPhone’y z wyświetlaczami OLED. Obydwa zyskają też zmodernizowaną ramę ze stali nierdzewnej, aby poprawić jakość transmisji danych. Opaska w X składa się z czterech oddzielnych elementów, ale kolejne modele mogą mieć ich więcej. Zmodyfikowany projekt może wpłynąć na wygląd smartfonu. Jeżeli chodzi o jakość transmisji danych, to nie jest jasne czy odnosi się to do konkretnej poprawy specyfikacji, czy niewielkich zmian.

Pojawi się iPhone z większym ekranem

Obecna, flagowa linia produktów składa się z trzech modeli:

Drugi model wymieniony w raporcie KGI prawdopodobnie będzie większą wersją następcy modelu X. Model ten zyska ekran o przekątnej około 6,4-cala, przy wymiarach podobnych do obecnego iPhone’a 8 Plus. Urządzenie to otrzyma największą baterię w historii smartfonów Apple.

KGi przewiduje ulepszenie specyfikacji iPhone’ów, ale uważa, że odpowiednik nowej kamery True Depth nie znajdzie się z tyłu telefonu. Element ten umożliwia funkcję śledzenia i rozpoznawania twarzy. Firma uważa, że Face ID zastąpi czytnik linii papilarnych we wszystkich nowych smartfonach Apple w przyszłym roku. Opcja ta powinna zadebiutować też w nowych iPadach w 2018 roku.

Jakie nazwy przyjmą kolejne modele?

Bardzo interesujące jest, jak nowe iPhone’y Apple będą pozycjonowane cenowo? Czy cena większej wersji następcy X, będzie jeszcze wyższa? Może Apple w dalszym ciągu będzie modernizować iPhone’y 8, nie zmieniając ich konstrukcji. Nie jest też jasna kwestia nazewnictwa. Prawdopodobnie „X” jest jednorazową sytuacją. Nie wydaje się, żeby kolejny model nosił oznaczenie XI.

Źródło: 9to5mac, kgi

Motyw