Samsung Galaxy Note8 ma problemy z zacinaniem się w aplikacji… Kontakty

mm Michał Derej Artykuły 2017-11-01

Samsung Galaxy Note8 to świetny smartfon, który swoją premierę na polskim rynku miał stosunkowo niedawno. Jego możliwości zostały jakiś czas temu sprawdzone przez Łukasza – serdecznie zapraszam Was do jego recenzji. W tym artykule zajmiemy się czymś nieco innym, a mianowicie problemami niektórych Note’ów8 z aplikacją… Kontakty, która kompletnie „zamraża” smartfon.

Co dokładnie dzieje się z niektórymi telefonami?

Okazuje się, że nie tylko Google ma problemy ze swoim nowym flagowcem. Po smartfonie Note7, który dla Samsunga był marketingową klapą, ten koreański gigant znacznie lepiej dopracował swój kolejny telefon, tak, by wszystko wyglądało w nim tak, jak trzeba. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem, ale nie obyło się bez niewielkich usterek w kwestii oprogramowania. Niektórzy użytkownicy Note’a8 informują bowiem, że ich urządzenia niepoprawnie współpracują z preinstalowaną aplikacją Kontakty, ponieważ podczas próby jej otwarcia smartfon kompletnie się zawiesza. To samo dzieje się, gdy inny program próbuje skorzystać z Kontaktów. Oznacza to, że sytuację uratować można, wyłącznie przymusowo resetując smartfon (można to zrobić, przytrzymując przycisk Power przez dłuższą chwilę) lub czekając, aż ten się rozładuje.

Zobacz też: Jack wiecznie żywy? Microsoft ma na to sposób.

Jakie urządzenia dotknięte są problemem?

Jak wynika z informacji udostępnianych przez użytkowników, problem z zawieszaniem dotyczy kilku wersji Note’a8, w tym europejskiej, dual-sim oraz amerykańskiej (brandowanej).

Kiedy telefony się zawieszają?

Zawieszanie się nowych i to high-endowych telefonów nigdy nie jest rzeczą zbyt przyjemną, szczególnie podczas korzystania z podstawowych funkcji każdego smartfona. Okazuje się, że problem z nagłym brakiem odpowiedzi urządzenia występuje podczas kilku czynności, które w punktach przedstawiam Wam poniżej (źródłem wszystkich informacji jest podlinkowany wyżej temat na forach pomocy Samsunga).

Problem z zawieszającym się smartfonem występuje podczas:

 • Korzystania z szybkiego wybierania numerów za pośrednictwem klawiatury numerycznej,
 • Wykonywania połączeń z aplikacji Kontakty oraz z zakładki Ostatnie w aplikacji Telefon,
 • Wybierania kontaktów za pośrednictwem aplikacji Telefon,
 • Wybierania kontaktów za pośrednictwem aplikacji Wiadomości,
 • Otwierania aplikacji Kontakty,
 • Otwierania aplikacji Telefon (problem występuje wyłącznie u niektórych użytkowników),
 • Otwierania indywidualnych kontaktów,
 • Próby wyboru adresata wiadomości tekstowej za pośrednictwem aplikacji Kontakty,
 • Prowadzenia rozmowy telefonicznej (problem występuje wyłącznie u niektórych użytkowników).

Co jest powodem problemów ze smartfonami?

Samsung nie zajął się jeszcze oficjalnie problemem zawieszających się Note’ów8, więc nie możemy być jeszcze w 100% pewni tego, co jest przyczyną kłopotów. Jak możecie zauważyć w powyższej części artykułu, problemy występują głównie podczas korzystania z aplikacji Kontakty stworzonej przez Samsunga. W sieci pojawiły się już spekulacje o tym, że źródłem kłopotów z urządzeniem jest także preinstalowany program z kontaktami od Google’a, lecz jak na razie są to wyłącznie plotki. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać na rozwiązanie tej sytuacji.

Źródło: Fora Samsung • Izabela Rajtar

  Cześć wszystkim.
  Mam note8 kilka dni po premierze i nigdy mi się nie zawiesił, działa super oprócz zasięgu.

  Mam jeden bardzo poważny z nim problem, bardzo słaby zasięg, gubi zasięg itp tid jest to bardzo uciążliwe bo telefon mam na firmę i dziennie dużo rozmawiam z klientami i wkurzające jest to że czasem ja ich nie słyszę, raz oni mnie, raz zaczyna przerywać, a raz klient mówi mi że przez godzinie nie mógł się dodzwonić mimo że telefon leży przy mnie.

  Miejsce w którym jestem (w sumie dwa miejsca) wykluczam bo wcześniej miałem s4 i żona ma s5 i nigdy nie było takiej sytuacji – żadnych problemów z zasięgiem.

  Ewidentnie z telefonem mam coś nie tak, ciężko mi go oddać na serwis (kontakty, zdjęcia, notatki, poczta) dużo korzystam z telefonu i jest on skonfigurowany pode mnie. Czy ma/miał ktoś taki przypadek? Sieć orange (wcześniej s4 i zony s5 też orange).

  Za wszystkie pomocne odpowiedzi będę wdzięczny. Michał

 • sirrah777

  Note 7 lagował przy wysuwaniu klawiatury, S8+ laguje przy wysuwaniu belki powiadomień i przewijaniu aplikacji w launcherze. Note 8 zawiesza się na kontaktach. To jest po prostu ich znak rozpoznawczy 😉 Jak ktoś mówi że telefon mu laguje albo się zawiesza to od razu wiadomo, że ma Samsunga 😉

 • Defu

  3.4.03.4 – żadnych problemów. To jakiś shit news.

 • Kris

  „w kilku”
  A w ile sztuk sprzedało się do tej pory?
  To chyba tyle.

 • Lukas

  Ja w moim note8 nie mam z tym problemów

  • Michał Derej

   Szczęśliwiec!

 • Linkyop

  Pewnie ostatnia aktualizacja Kontaktów coś zepsuła.

  • Michał Derej

   Bardzo prawdopodobne.

 • haVoc vulTure

  Lag experience w natarciu!x