ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Note8 ma problemy z zacinaniem się w aplikacji… Kontakty

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Samsung Galaxy Note8 to świetny smartfon, który swoją premierę na polskim rynku miał stosunkowo niedawno. Jego możliwości zostały jakiś czas temu sprawdzone przez Łukasza – serdecznie zapraszam Was do jego recenzji. W tym artykule zajmiemy się czymś nieco innym, a mianowicie problemami niektórych Note’ów8 z aplikacją… Kontakty, która kompletnie „zamraża” smartfon.

Co dokładnie dzieje się z niektórymi telefonami?

Okazuje się, że nie tylko Google ma problemy ze swoim nowym flagowcem. Po smartfonie Note7, który dla Samsunga był marketingową klapą, ten koreański gigant znacznie lepiej dopracował swój kolejny telefon, tak, by wszystko wyglądało w nim tak, jak trzeba. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem, ale nie obyło się bez niewielkich usterek w kwestii oprogramowania. Niektórzy użytkownicy Note’a8 informują bowiem, że ich urządzenia niepoprawnie współpracują z preinstalowaną aplikacją Kontakty, ponieważ podczas próby jej otwarcia smartfon kompletnie się zawiesza. To samo dzieje się, gdy inny program próbuje skorzystać z Kontaktów. Oznacza to, że sytuację uratować można, wyłącznie przymusowo resetując smartfon (można to zrobić, przytrzymując przycisk Power przez dłuższą chwilę) lub czekając, aż ten się rozładuje.

Zobacz też: Jack wiecznie żywy? Microsoft ma na to sposób.

Jakie urządzenia dotknięte są problemem?

Jak wynika z informacji udostępnianych przez użytkowników, problem z zawieszaniem dotyczy kilku wersji Note’a8, w tym europejskiej, dual-sim oraz amerykańskiej (brandowanej).

Kiedy telefony się zawieszają?

Zawieszanie się nowych i to high-endowych telefonów nigdy nie jest rzeczą zbyt przyjemną, szczególnie podczas korzystania z podstawowych funkcji każdego smartfona. Okazuje się, że problem z nagłym brakiem odpowiedzi urządzenia występuje podczas kilku czynności, które w punktach przedstawiam Wam poniżej (źródłem wszystkich informacji jest podlinkowany wyżej temat na forach pomocy Samsunga).

Problem z zawieszającym się smartfonem występuje podczas:

  • Korzystania z szybkiego wybierania numerów za pośrednictwem klawiatury numerycznej,
  • Wykonywania połączeń z aplikacji Kontakty oraz z zakładki Ostatnie w aplikacji Telefon,
  • Wybierania kontaktów za pośrednictwem aplikacji Telefon,
  • Wybierania kontaktów za pośrednictwem aplikacji Wiadomości,
  • Otwierania aplikacji Kontakty,
  • Otwierania aplikacji Telefon (problem występuje wyłącznie u niektórych użytkowników),
  • Otwierania indywidualnych kontaktów,
  • Próby wyboru adresata wiadomości tekstowej za pośrednictwem aplikacji Kontakty,
  • Prowadzenia rozmowy telefonicznej (problem występuje wyłącznie u niektórych użytkowników).

Co jest powodem problemów ze smartfonami?

Samsung nie zajął się jeszcze oficjalnie problemem zawieszających się Note’ów8, więc nie możemy być jeszcze w 100% pewni tego, co jest przyczyną kłopotów. Jak możecie zauważyć w powyższej części artykułu, problemy występują głównie podczas korzystania z aplikacji Kontakty stworzonej przez Samsunga. W sieci pojawiły się już spekulacje o tym, że źródłem kłopotów z urządzeniem jest także preinstalowany program z kontaktami od Google’a, lecz jak na razie są to wyłącznie plotki. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać na rozwiązanie tej sytuacji.

Źródło: Fora Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy