Jak dużo czasu spędzamy w aplikacjach i ile pieniędzy na nie wydajmy?

3 minuty czytania
Komentarze

Główną zaletą Androida jako systemu mobilnego jest ilość aplikacji, którą zainstalować możemy na swoim urządzeniu. W sklepie Google Play znaleźć możemy już prawie trzy miliony pozycji, spośród których możemy do woli przebierać. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś, jak dużo czasu (jako wszyscy użytkownicy systemu Android) spędzamy w aplikacjach oraz ile pieniędzy na nie wydajemy? Na te pytania postaram Wam się odpowiedzieć w tym artykule – koniecznie zapoznajcie się z dalszą częścią wpisu!

Jak dużo aplikacji pobieramy?

Zacznijmy od pytania, jak dużo aplikacji jesteśmy w stanie ściągnąć podczas 10 miesięcy. Okazuje się, że naprawdę dużo – wszyscy użytkownicy sklepu Google Play oraz AppStore w tym roku na swoich urządzeniach zainstalowali łącznie 27 miliardów aplikacji. Jest to 8% wzrost w stosunku do 2016 roku. Taka ilości instalacji programów oznacza, że użytkownicy muszą w nich spędzać naprawdę dużo czasu – jak prezentują się kolejne statystyki?

Jak dużo czasu spędzamy w aplikacjach?

Co ciekawe, wszyscy użytkownicy Androida korzystający z jakichś aplikacji w tym roku spędzili w nich aż 325 miliardów godzin, co przekłada się na imponującą liczbę 1314000000000000 sekund! Warto pamiętać, że liczba ta po skróceniu zamienia się na 37 milionów lat i jest to 40% wzrost w stosunku do zeszłego roku. Statystyki mówią same za siebie – kochamy spędzać czas w mobilnych aplikacjach i pomimo tego, że nie zostało to podane w raporcie, to zakładam, że najchętniej tracimy go na Facebooku.

Jak dużo pieniędzy wydajemy w aplikacjach?

Skoro już spędzamy swój czas w aplikacjach mobilnych, to na pewno lubimy w nich również wydawać pieniądze prawda? Jeśli Wasza odpowiedź brzmiała „tak”, to macie rację – w 2017 roku konsumenci na zakupy typu In-App-Purchase wydali prawie 62 miliardów złotych. Jest to 28% wzrost w stosunku do poprzedniego roku, a to oznacza, że jako społeczeństwo akceptujemy zakupy w aplikacjach, co może się podobać lub nie. Co ciekawe, pomimo tego, iż to użytkownicy Androida pobierają najwięcej aplikacji, to w kwestii wydawania pieniędzy królują właściciele urządzeń z nadgryzionym jabłuszkiem – w programach mobilnych wydają oni prawie dwa razy więcej pieniędzy co fani Google’a.

Jak sytuacja będzie wyglądała w przyszłości?

Statystyki informujące nas na temat naszych sposobów korzystania z urządzeń mobilnych rosną, ponieważ urządzenia mobilne stają się coraz popularniejsze – użytkownicy krajów rozwiniętych z przyjemnością kupują sobie coraz to nowsze gadżety, a mieszkańcy krajów rozwijających się często otrzymują proste smartfony, dzięki którym mogą otrzymać kontakt ze społeczeństwem. Co ciekawe, coraz więcej użytkowników Androida decyduje się na wydawanie swoich pieniędzy wewnątrz aplikacji (jest to tzw. system mikrotransakcji), co może być powodem do niepokoju, ponieważ ta metoda zarabiania na programach mobilnych jest często nieprzyjemna w skutkach dla użytkowników. Prognozy przewidują, że do 2021 roku kwota wydawana na aplikacje wzrośnie do ponad 360 miliardów złotych. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak liczyć na to, że wszystko będzie dobrze.

Źródło: appannie

Motyw