Wszystko, co powinieneś wiedzieć o U11 Plus – wisienka na torcie HTC

Artykuły

HTC jeszcze nie zamknęło swojego roku premier. Firma przeżyła burzliwy okres. U11 został świetnie przyjęty i uważany jest za jeden z najlepszych flagowych modeli tej generacji. Mimo że firma nie przedstawiła urządzenia z bezramkowym wyświetlaczem i podwójnym aparatem to nie przeszkodziło Tajwańczykom wyróżnić się świetną jakością dźwięku i zdjęć. Nawet brak gniazda słuchawkowego nie okazał się przeszkodą. Jednak lepsze wyniki finansowe nie sprawiły, że HTC poradziło sobie ze wszystkimi problemami. Umowa z Google uratowała firmę i okazuje się, że plany prezentacji kolejnego urządzenia z najwyższej półki dojdą do skutku.

Czego w U11 zabrakło, pojawi się w U11 Plus. Wisienka czy też popularna truskawka na torcie ma pokazać konsumentom, że HTC widzi zmiany w branży mobilnej. Wciąż nie będzie to rewolucyjny smartfon, ale z pewnością nadrobi zaległości względem konkurencji.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

Design

Nachodzący model HTC będzie kontynuował wizję błyszczącej obudowy ze szkła, która wygląda świetnie na zdjęciach, ale na co dzień ciężko zachować jej czystość. Tajwańczycy postanowili pokusić się na bezramkowy wyświetlacz, co wiąże się z przeniesieniem czytnika linii papilarnych na tył urządzenia.

Wciąż nie ujrzymy podwójnego aparatu, ale jeśli firma dopracuje moduł i oprogramowanie z U11 to „Plus” zrobi dobre wrażenie. Być może równie dobre, co Pixele 2, które swoim trybem portretowym szokują. Ponownie zabraknie gniazda słuchawkowego, ale pamiętajmy o BoomSound, wodoszczelności (IP68) i Edge Sense.

 

Specyfikacja 

HTC U11 Plus skorzysta z najlepszych dostępnych dzisiaj podzespołów. Wiele wskazuje na to, że firma wyda Pixela 2 XL ze swoim logiem. Potwierdzają to plotki:

 • 6-calowy wyświetlacz LCD (18:9, QuadHD+)
 • układ Snapdragon 835
 • 4 GB RAM
 • 64 GB/128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD)
 • aparaty:
  • przód: 16 MPx (f/1.7, 2x LED)
  • tył: 12 MPx
 • akumulator o pojemności 3930 mAh
 • wymiary: 158,2 x 74,6 x 9,1 mm
 • Android 8.0 Oreo

Zobacz też: Nokia 2 zachęci nas przede wszystkim niską ceną!

Pojawiają się też wzmianki o 6 GB RAM, co byłoby miłym dodatkiem względem U11 i najnowszych Pixeli. Jeśli faktycznie firma dołożyłaby pamięci operacyjnej to dostępna ona będzie jedynie z 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika.

 

Premiera, cena

HTC oficjalnie zaprosiło Tajwańczyków na konferencję, która odbędzie się 2 listopada. Na tym samym wydarzeniu, oprócz U11 Plus, świat powinien ujrzeć U11 Life, więc model ze średniej półki. Nie wiemy, czy firma przedstawi od razu odmianę Android One. Jednak skupmy się na U11 Plus. Wiele plotek wskazuje na to, że firma może podejść bardzo atrakcyjnie do wyceny tego urządzenia. Otóż Plus ma być tańszy od zwykłego U11 w momencie premiery. To wciąż nie będzie tanio – cena poniżej 700 euro wydaje się atrakcyjna, ale w porównaniu do Pixeli, Galaxy Note8 i iPhone’a X.

 

[Aktualizacja] Evan Blass uważa, że 2 listopada poznamy jedynie U11 Life. Na model z Plusem jeszcze poczekamy.

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x