ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowa aktualizacja Action Launchera dodaje zmiany znane z Pixel Launchera

Autor: Michał Derej Kategoria: Aplikacje

Podczas tegorocznej konferencji, na której zaprezentowane zostały nowe urządzenia Google’a, czyli np. nowe Pixele, pracownicy giganta z Mountain View przedstawili również zmiany, jakie czekają nową wersję Pixel Launchera. Okazały się one być dość drastyczne, ponieważ wielu użytkowników pozostawiło w sieci nieprzychylne komentarze na ich temat. Jeśli na temat tej aktualizacji chcecie poczytać nieco dokładniej, to zapraszam Was do opublikowanego przeze mnie wczoraj artykułu. Jeśli jednak należycie do tej drugiej grupy użytkowników, która nie może się już doczekać wprowadzonych zmian, to skorzystanie z Action Launchera wydaje się świetnym rozwiązaniem – jego autorzy w najnowszej aktualizacji wprowadzili nowości znane z Pixel Launchera.

Jakie nowości zostały dodane w nowym Action Launcherze?

Aktualizacja tej aplikacji, która oznaczona została numerem 29, do tego świetnego już programu dodaje kilka bardzo ciekawych funkcji, które niestety dostępne są wyłącznie dla użytkowników Action Launchera Plus, czyli płatnej wersji tej aplikacji, która kosztuje 19.99 zł. Pierwszą z nich jest pasek wyszukiwania w Google’u, który może zostać przymocowany do miejsca znajdującego się pod pięcioma przyczepionymi na stałe aplikacjami na ekranach głównych urządzenia. Oznacza to, że wyszukiwanie odpowiedniego ekranu pulpitu, na którym znajduje się poszukiwany widget, nie będzie już konieczne – od teraz wystarczy zlokalizować pasek wyszukiwania i zacząć wpisywać odpowiednią frazę. Na całe szczęście zmiana ta jest kompletnie opcjonalna, także użytkownicy, którzy nie są fanami tego rozwiązania, będą je mogli bezproblemowo wyłączyć. To, jak opisana przeze mnie nowa funkcja Action Launchera prezentuje się w rzeczywistości, możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

Warto wspomnieć o tym, że użytkownicy Action Launchera mogą dowolnie dostosować nowy widget wyszukiwania do swoich potrzeb. Oznacza to, że zaokrąglenie rogów paska lub zmiana ikony Google nie stanowi żadnego problemu – wystarczy skorzystać ze wbudowanych opcji personalizacji.

A co z innymi launcherami?

Okazuje się, że użytkownicy Nova Launchera również mogą skorzystać z nowego widgetu wyszukiwania, nawet pomimo tego, że deweloper aplikacji nie dodał jeszcze takiej opcji do swojego programu. W tym celu muszą oni aktywować otwieranie szufladki z aplikacjami za pomocą gestu przesunięcia i usunąć wszystkie ikony znajdujące się w miejscu, w którym znajdować ma się pasek wyszukiwania (nawet ikonkę otwierania szufladki z aplikacjami). Następnie w to miejsce należy dodać zmodyfikowany uprzednio pasek wyszukiwania w Google’u, usunąć wskaźnik strony pulpitu, dostosować ustawienia wyglądu oraz włączyć funkcję „Dock as overlay”. Następnie po dostosowaniu wszystkich marginesów i wielkości ikon znajdujących się nad paskiem wyszukiwania proces dodawania nowej funkcji Pixel Launchera do Nova Launchera można uznać za skończony – nie jest to, może rozwiązanie perfekcyjnie, lecz lepsze to niż nic, szczególnie jeśli jesteście użytkownikami Novy.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy