Spore zmiany w Pixel Launcherze – czy Google idzie w dobrym kierunku?

Aplikacje

Wczoraj odbyła się konferencja Google’a, na której zaprezentowane zostało wiele nowych urządzeń, takich jak, chociażby Google Pixel 2, Pixelbook czy słuchawki Buds. O najciekawszych nowościach informował Was Łukasz w jednym ze swoich artykułów – naprawdę warto się z nim zapoznać. Dziś przygotowałem dla Was artykuł o nieco innej tematyce – w tym tekście przedstawię Wam zmiany, które czekają aplikację Pixel Launcher. Są one naprawdę interesujące, także warto poświęcić im oddzielny artykuł oraz zadać sobie pytanie, czy Google idzie w dobrym kierunku?

Nowe miejsce dla widgetu Google

By utrzymać zainteresowanie klientów potrzebne są zmiany. Gigant z Mountain View stara się stosować do tej zasady. W nowej wersji aplikacji Pixel Launcher, która zaprezentowana została na wczorajszej konferencji, widget wyszukiwania w Google’u został przeniesiony na sam spód interfejsu, pod ikony pięciu aplikacji ekranu startowego. To, jak ta zmiana prezentuje się na urządzeniach Google’a, możecie zobaczyć na zrzutach ekranu umieszczonych poniżej.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Gigant z Mountain View oświadczył, że zmiana ta spowodowana jest tym, że ekrany telefonu coraz częściej tworzone są w proporcjach 18:9. Co więcej, rozmiar sporej ilości urządzeń nie pozwala na komfortowe korzystanie z całego ekranu przy pomocy jednej ręki. Warto pamiętać o tym, że przez tę zmianę pasek wyszukiwania będzie wyświetlany na wszystkich ekranach startowych, a nie tylko na jednym. W praktyce oznacza to, że przychód z reklam wyświetlanych podczas wyszukiwania będzie jeszcze większy, ponieważ użytkownicy systemu będą chętniej sięgali do informacji dostępnych w wyszukiwarce.

Nowy widget informujący o nadchodzących wydarzeniach

Kolejną nowością, która znalazła się w launcherze tworzonym przez Google’a jest widget, który zastąpił pływający przycisk wyszukiwania oraz widget prognozy pogody. Na konferencji nazwany on został jako „at a glance”, czyli „na pierwszy rzut oka”. Przedstawia on zaplanowane na dany dzień wydarzenia (są ona automatycznie importowane m.in. z Kalendarza i Google Keep), miejsce spotkania oraz skróconą prognozę pogody. Co ciekawe, na jednym z powyższych zrzutów ekranu zobaczyć możecie napis „Pixel Ultra Meeting in 5 min”, co jest humorystycznym nawiązaniem do konferencji na temat tego tajemniczego do wczoraj urządzenia Google.

Nowe tapety animowane

Wraz z prezentacją nowych Pixeli, osoba odpowiedzialna za tę część konferencji przedstawiła również nowe tapety animowane, które znajdą się na smartfonach Google’a. Zostały one nazwane „Living Universe”, czyli „Żyjący/Żywy Wszechświat”. Jak na razie mieliśmy okazję zobaczyć tylko jedną z nich, a mianowicie plażę z lotu ptaka, na której wyraźnie widać fale rozbijające się o brzeg. Muszę przyznać, że wygląda to naprawdę świetnie i z chęcią skorzystam z tych tapet na swoich urządzeniu. To, jak tapety prezentują się na smartfonie, możecie zobaczyć na poniższym fragmencie konferencji (jeśli film automatycznie nie przewinie się do 1:05:26, to musicie zrobić to samodzielnie).

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x