Aplikacja Messenger od Google to jedna z najpopularniejszych aplikacji do odbierania i wysyłania wiadomości typu SMS i MMS. O popularności tego rozwiązania świadczy ilość pobrań programu, która oscyluje w okolicy 100 milionów. Warto wspomnieć również o tym, że Messenger od Google’a jest preinstalowaną aplikacją w „czystej” wersji Androida, czyli np. na Nexusach, Pixelach i smartfonach z programu Android One. Niestety, gigant z Mountain View w kwestii aktualizacji ma ostatnio złą passę – dwa dni temu informowaliśmy Was o problemach z Zegarem Google, który nie budzi użytkowników. Teraz przyszła pora na kolejną usterkę związaną tym razem z Messengerem. Okazuje się bowiem, że po ostatniej aktualizacji tego programu spora grupa użytkowników przestała otrzymywać powiadomienia o nowej wiadomości SMS lub MMS.

Co dokładnie się stało?

Po ostatniej aktualizacji, która oznaczona jest numerem 2.5.207, jedna z głównych funkcji każdego komunikatora, czyli obsługa powiadomień, przestała działać dla dość sporej liczby użytkowników. Okazuje się, że efekt ten nie jest natychmiastowy – powiadomienia mogą działać przez pewien czas, po czym po chwili permanentnie przestają. W praktyce wygląda to tak, że każda kolejna wiadomość, która trafia na urządzenie osoby dotkniętej tą usterką, nie jest w żaden sposób komunikowana – brakuje dźwięki, wibracji, a nawet powiadomienia. Z opinii, które znaleźć można w sklepie Google Play, wynika, że problem ten jest dość popularny, zresztą zobaczcie sami:

Użytkownicy, których dotknął ten problem, informują, że nie pomaga żadna podstawowa operacja, którą wykonuje się w przypadku braku działania danej funkcji (czyli np. wyczyszczenie pamięci aplikacji, ponowne uruchomienie telefonu) itp.

Jak zapobiec temu problemowi?

Jeśli korzystacie z Messengera od Google i dotknął Was ten problem, to jest kilka sposobów, by tymczasowo mu zapobiec. Pierwszym z nich jest korzystanie z alternatywnych rozwiązań dostarczania powiadomień – świetnym przykładem programu, który to robi, jest np. Tesla Unread dla Nova Launchera. Warto wspomnieć o tym, że dostarczanie wiadomości na swój komputer za pomocą Pushbulleta również działa poprawnie. Dość oczywistą metodą obejścia tego problemu jest wymiana domyślnej aplikacji do wysyłania i otrzymywania wiadomości SMS, lecz na pewno nie każdy zdecyduje się na taki krok. Pamiętajcie, że jeśli Messenger od Google’a nie był preinstalowany na Waszym urządzeniu, to starszą (i działającą poprawnie!) wersję tej aplikacji możecie znaleźć na stronie APKMirror. Jeśli jednak program ten był domyślnie zainstalowany na Waszym telefonie, to z poziomu ustawień systemu można odinstalować wszystkie aktualizacje danej aplikacji, co powinno tymczasowo pomóc. Aktualizacja od giganta z Mountain View, która naprawi tę usterkę, już wkrótce powinna trafić do wszystkich użytkowników korzystających z Messengera.

Źródło: AndroidPolice

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.