ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Która pogodynka będzie dla Ciebie najlepsza? Przegląd aplikacji

Autor: Michał Derej Kategoria: Aplikacje

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a to oznacza, że pogoda z dnia na dzień będzie stawać się coraz mniej obliczalna. Już wkrótce każdego dnia spora część z Was zacznie zadawać sobie pytanie – „Wziąć parasol, czy może nie będzie padać?”. Na szczęście nie ma powodów do obaw, ponieważ aplikacje na Androida mogą posłużyć za naszą przenośną prognozę pogody. W tym artykule przedstawię wam cztery programy pogodowe, które moim zdaniem zasługują na wyróżnienie.

Pogoda Google

Google posiada wiele usług i aplikacji, które są ukryte w różnych funkcjach systemu. Podobnie jest z Pogodą Google – nie posiada ona osobnej aplikacji, lecz wbudowana jest w wyszukiwarkę Google, która preinstalowana jest na każdym urządzeniu z systemem Android. Jest to dość prosty program, który automatycznie wykrywa lokalizację użytkownika i potrafi wyświetlić prognozę na najbliższe dziesięć dni. Jeśli nie chcecie instalować oddzielnej aplikacji pogodowej na Waszym smartfonie, to zdecydowanie warto dać szansę Pogodzie Google.

Cena: Darmowa.

Weather Timeline

Mój personalny faworyt wśród wszystkich aplikacji pogodowych dostępnych w sklepie Google Play. Program ten charakteryzuje się przede wszystkim pięknym, animowanym interfejsem, który utrzymywany jest w stylistyce Material Design. Do swojej dyspozycji użytkownik otrzymuje dane od pięciu różnych dostawców. Wszystkie widoczne informacje można również dostosować do swoich potrzeb dzięki bogatym możliwościom personalizacji. Świetną funkcją Weather Timeline są również ostrzeżenia pogodowe, które informują nas o wszystkich niebezpieczeństwach związanych z aktualną pogodą w naszym regionie.

Cena: 5.69 zł.

AccuWeather

Jedna z najpopularniejszych aplikacji pogodowych wśród wszystkich dostępnych w sklepie Google Play. AccuWeather na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim bogatymi danymi na temat aktualnie panującej pogody. Można je dowolnie filtrować. Program pozwala nam również na oglądanie wykresów oraz map pogodowych, co może się przydać podczas planowania wyjazdów i wycieczek. Niestety w darmowej wersji aplikacja ta wyświetla dosyć irytujące reklamy, których można się pozbyć, wykupując płatną wersję AccuWeather za około 14 zł.

Cena: Darmowa / 13.99 zł.

MeteoICM

Jest to najbardziej szczegółowe przedstawienie prognozy pogody w tym zestawieniu. Nie oferuje on typowej prognozy pogody, do jakiej przyzwyczaiła nas większość aplikacji i stron internetowych, lecz wszystkie dane przedstawia za pomocą bardzo szczegółowych wykresów. Dostawcą informacji pogodowych jest Uniwersytet Warszawski. Jeśli interesuje Was możliwość dokładnego analizowania wszystkich przedstawionych danych, to MeteoICM będzie dla Was świetnym programem. W innym przypadku zachęcam do korzystania z alternatywnej aplikacji, ponieważ dla osób niezainteresowanych tematem studiowanie wszystkich wykresów może być drogą przez mękę. Warto wspomnieć o tym, że MeteoICM jest polską aplikacją.

Cena: Darmowa.

Wasze propozycje

A Wy, z jakiej pogodynki korzystacie? Dajcie znać w komentarzach – być może Wasza propozycja trafi do kolejnego spisu!

Sprawdź najnowsze wpisy