Stylistyka Material Design została zaprojektowana przez Google w roku 2014 i do tej pory jest ona wzorcem wyglądu gier i aplikacji w systemie Android. Praktycznie wszystkie najpopularniejsze programy, które znaleźć można w sklepie Google Play, korzystają z założeń Material Design. Styl ten charakteryzuje się przede wszystkim położeniem obiektów na trójwymiarowej płaszczyźnie. Są one ozdabiane realistycznymi cieniami, żywymi kolorami, które ze sobą kontrastują oraz prostymi i intuicyjnymi ikonami aplikacji. Gigant z Mountain View stylistykę Material Design traktuje bardzo poważnie. Dlatego co jakiś czas nagradza najlepiej wyglądające gry i programy, które znaleźć można w sklepie Google Play. W tym artykule przedstawię Wam cztery aplikacje, które wczoraj zostały wyróżnione przez twórców Androida ze względu na ich świetny wygląd.

Blinklist

Blinklist to prosta aplikacja, która charakteryzuje się bardzo ciekawym założeniem. Można ją porównać do zbioru opracowań, który codziennie powiększany jest o nowe pozycje. W bazie danych programu nie znajdziemy jednak typowej literatury, lecz poradniki, publikacje naukowe i popularnonaukowe, oraz inne książki, które nie są związane z fikcją. Każde opracowanie można przeczytać lub odsłuchać w kilkanaście minut, więc spora dawka wiedzy dostępna jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Niestety nie wszystkie funkcje tego programu są darmowe, co jest rozwiązaniem dość typowym – programiści muszą przecież na czymś zarobić. To, jak prezentuje się, ten wyróżniony przez Google’a program możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

Eventbrite Organizer

Kolejna wymieniona przez giganta z Mountain View aplikacja pozwala organizatorom wydarzeń na łatwiejsze zarządzanie całym przedsięwzięciem. Do swojej dyspozycji otrzymują oni kompleksowe narzędzie, dzięki któremu sprzedaż biletów lub podglądanie statystyk na temat dokonywanych transakcji staje się naprawdę proste. Warto pamiętać o tym, że Eventbrite Organizer pozwala również na szybkie aktualizowanie opisów imprez oraz skanowanie biletów osób odwiedzających wydarzenie. Dzięki temu obsługa nawet dużych festiwali jest znacznie łatwiejsza.

NPR One

Kolejna propozycja powinna zainteresować fanów podcastów oraz audycji radiowych. NPR One to aplikacja, dzięki której odtwarzanie i odnajdowanie nowych źródeł informacji staje się jeszcze łatwiejsze. Świetną cechą tego programu jest fakt, że uczy się on nawyków użytkownika, a następnie podsuwa mu propozycje dopasowane do jego potrzeb i zainteresowań. Warto dać NPR One szansę, szczególnie że aplikacja ta dostępna jest za darmo. A na dodatek wygląda niesamowicie dobrze.

Momondo – loty i hotele

Ostatnia aplikacja na liście opublikowanej przez Google powinna zainteresować nieco większą grupę użytkowników systemu Android. Mowa tu o momonto, czyli wyszukiwarce tanich noclegów i przelotów. Dzięki temu programowi, osoby, które na swoich wczasach lub urlopie chcą nieco zaoszczędzić, będą mogły znaleźć ofertę dostosowaną do swoich potrzeb. Warto wspomnieć o tym, że momonto wspiera język polski, więc obsługa aplikacji nie powinna stanowić najmniejszego problemu. Świetną funkcję tego programu jest również wyszukiwanie hoteli w pobliżu wybranych przez nas atrakcji turystycznych.

Źródło: Google Design

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.