ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aplikacja „Easy Root” usunięta z Marketu

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: AplikacjePrzez krótki okres czasu użytkownicy smartfonów Motoroli wyposażonych w Froyo mogli cieszyć się aplikacją „Easy Root”, która pozwalała na błyskawiczne i bezproblemowe zrootowanie ich aparatów telefonicznych. Niestety, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, Google nie pozwoliło, aby program spokojnie egzystował w Android Market. Aplikacja twórcy, kryjącego się pod nazwą „Unstable Apps”, po otrzymaniu aktualizacji do wersji 1.2.2, została usunięta z 'zielonego marketu’. 

Serwis androidcentral.com skontaktował się z programistą, celem zapoznania się z przyczynami zniknięcia tak wartościowego dzieła. Zagraniczny serwis otrzymał taką oto odpowiedź:

Dziękuje wszystkim za ogromne zainteresowanie. Dziękuje również użytkownikom (oraz osobom, które użytkownikami dopiero chcą zostać) za ich cierpliwość okazaną w tej sprawie. Napisałem aplikację „Easy Root” w jednym celu: aby ludzie mogli w pełni wykorzystać sprzęt, który zakupili. Kiedy odebrałem pierwsze sygnały o usunięciu mojej aplikacji z Makretu, byłem bardzo zaskoczony. Jestem przekonany, że wielu konsumentów, podobnie jak ja, wybrało Androida ze względu na oferowaną ten system wolność i otwartość. Rozumiem, że Google znalazło się teraz między młotem, a kowadłem, chcąc jednocześnie zapewniać wolność i otwartość, a z drugiej strony gwarantować użytkownikom pewien stopień bezpieczeństwa. Myślę, że możemy wraz z firmą Google dojść do porozumienia, które przywróci 'Easy Root’ do Marketu. Jeśli porozumienie nie będzie możliwe – nie martwcie się, już pracuję nad wersją, która nie będzie potrzebowała Marketu. Powiadomię osoby zainteresowane losem o postępach w sprawie, kiedy tylko otrzymam od Google dokładniejsze informacje.

Dziękuje,
Nathan
Unstable Apps”  

Poniżej filmik prezentujący działanie aplikacji „Easy Root”:

Sprawdź najnowsze wpisy