WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów. Licząca ponad miliard instalacji aplikacja doczekała się ważnej aktualizacji, która rozwija istniejące obecnie funkcje.

Co nowego?

WhatsApp do tej pory kompresował wysyłane przez użytkowników zdjęcia. Najnowsza aktualizacja wyłącza kompresję dla plików JPEG, dzięki czemu odbiorca wyświetli go w oryginalnej jakości. W przypadku wysyłania większej ilości zdjęć zostaną one spięte w galerię, aby nie zaśmiecać wątku. Ogromną zmianą jest udostępnianie plików o niemal wszystkich dostępnych rozszerzeniach. Możliwe jest nawet udostępnianie pakietów .apk z aplikacjami. Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku to 100 MB w przypadku Androida i 128 MB w iOS. Małą zmianę zaliczył również wbudowany w WhatsAppa dialer. Od tej pory w celu odebrania połączenia należy przesunąć zieloną słuchawkę do góry, dotychczas przesuwało się ją na bok.

Skąd pobrać?

Aplikację znajdziecie w sklepie Google Play oraz iTunes. Jeśli z jakiś powodów nadal widoczna jest nieaktualna wersja, najnowszą pobierzecie z serwisu APK Mirror.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.