Aktualizacja SwiftKey wprowadza kolejną nowość do aplikacji

mm Adam Lulek Aplikacje 2017-06-30

Android to system, którego otwartość pozwala na wiele różnych modyfikacji. Możemy do nich zaliczyć również wybór odpowiedniej klawiatury. Często zdarza się bowiem tak, że ta preinstalowana przez producenta smartfonu, nas po prostu nie zadowala. W Google Play mamy duży wybór różnego rodzaju „wstukiwaczy tekstu”. Wśród nich na pewno znajdziemy taki, który spełni nasze oczekiwania. Najpopularniejsze z nich to Flexy, Swype czy SwiftKey, któremu poświęcony jest ten wpis.
 
Aplikacja co pewien okres jest aktualizowana. Przyszedł właśnie czas na kolejny update, który dodaje nowość znaną z komunikatorów np. Messengera. Chodzi o wsparcie dla wiadomości wysyłanych w postaci przeżywających ostatnio renesans GIFów. Są one pogrupowane w odpowiednie kategorie. Dodatkowo dodane zostały skróty np. dla Bluetooth.
 

 
Co więcej nowy update wzbogaca klawiaturę o 9 języków, a także poprawia dwa błędy. Zaktualizowana wersja SwiftKey jest już dostępna w Google Play. Zobaczymy jak kolejna funkcja sprawdzi się w praktyce – w codziennym użytkowaniu.
 
źródło: androidpolice • I tak GBoard jest lepsza.

  • Kris

   Dla pewnej grupy tak, zdecydowane większości wybiera Swift

  • Łukasz

   Używałem przez jakiś czas GBoarda, ale wróciłem do SwiftKeya. GBoard nie potrafił zapamiętywać/synchronizować/przywracać dodanych przeze mnie wyrazów. Przez co instalując go na innym urządzeniu, bądź a tym samym po formacie, musiałem od nowa go uczyć tych samych słów. PS robienie kopii słownika w chmurze miałem włączone, a nawet ręcznie zaciskałem synchronizuj czy jak tam sie to zwało. W SwiftKeyu działa to idealnie, przyznam że GBoard lepiej przewiduje słowa za pomocą ślizgu, ale niestety lipa w postaci ww problemów z synchronizacją słownika sprawiła, że wróciłem z radością do SwiftKeya.

 • Hubi75

  Swiftkey spuchła do granic zdrowego rozsądku. Coraz wolniej działa.

  • Kris

   Klawiatura wolniej działa? Chyba telefon na którym korzystasz z niej nie daje rady.

   • Temida

    Faktycznie. Mnie też zamula ale telefon staruszek S7E to ma prawo 🙁

 • Kris

  Najlepsza klawiatura na Androida.

 • Adam Szurek

  „Android to system, którego otwartość pozwala na wiele różnych modyfikacji. Możemy do nich zaliczyć również wybór odpowiedniej klawiatury. ”

  No tak, przecież zamknięty IOS wcale takiej możliwości nie ma…

  • MrVik

   No i musiał wcisnąć się z iOS-em… A czy w tekście jest napisane coś o iOS? Czy autor napisał nieprawdę? No to co się czepiasz? Tak, wiemy, że super innowacyjny Apple dopuścił zmianę klawiatury „już” w 8 wersji iOS.

   • Nic dodać nic ująć 🙂

    • Adam Szurek

     Jasne, to wcale nie była aluzja do IOS, oczywiście 😉

     • Pedro

      Porównajcie SwiftKey na androidzie i ios. Przecież to dwie zupełnie różne aplikacje. Na andku mocno rozbudowana z wieloma opcjami, na ios kompletnie wykastrowana, bezużyteczna, niczym nie różni się od stockowej.

     • Adam Szurek

      Owszem, ale przez to ociążała i wolna. Zresztą jak większość aplikacji na androidzie (Facebook, Messenger, swiftkey).

     • Rector Orbis

      Pora wyrzucić galaxy ace 😉

     • Michał Derej

      Czego wy nie jesteście w stanie pojąć? Pod kontrolą Androida działa ponad miliard urządzeń wszelakiej maści – od telefonów, na autach kończąc. Pod kontrolą iOSa działa… 30-40 różnych urządzeń? Z tego powodu Apple jest w stanie zoptymalizować system pod WSZYSTKIE swoje urządzenia, tak, by działał jak najlepiej. Google nie ma takiej możliwości, bo Android jest open-source i każdy może z niego skorzystać, więc firma ta po prostu nie ma jak optymalizować systemu pod kątem wszystkich telefonów – robi to ogólnie, dla dobra większości. A na aplikacje i inne tego typu rzeczy kompletnie nie ma wpływu.