YouTube nareszcie będzie dostosowywał filmy do dostępnego obszaru roboczego

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2017-06-23

Filmy teoretycznie można nagrywać horyzontalnie i wertykalnie, aczkolwiek bardziej pożądanymi nagraniami są te poziome. Jednak w przypadku smartfonów różnie z tym bywa i nawet te pionowe wideo można ostatecznie wygodnie oglądać. Mimo wszystko YouTube chce iść o krok dalej.

Oczywiście wspomniany portal w swoim mobilnym wydaniu już jest w stanie odpowiednio przedstawiać filmy w pionie bez czarnych pasków po bokach. Tym razem ogłoszono kolejną zmianę i zamiast opisywać, po prostu zobaczcie dostosowywanie filmu do dostępnego obszaru roboczego:

flexy-demo-fullres.gif

Podoba się? Teoretycznie drobna zmiana, aczkolwiek wygodna. Jednak to nie koniec propozycji od Google. Na pełnowymiarowej stronie internetowej niedługo znajdziemy możliwość wybrania ciemnego motywu.

Wszelkie szczegóły znajdziecie we wpisie na blogu Google ze źródła. Firma nie określiła konkretnej daty wprowadzenia poszczególnych nowości. Jednak z pewnością długo nie będziemy czekać i bardzo możliwe, że zmiany dotyczące mobilnej aplikacji pojawią się z pierwszą, dużą aktualizacją.

źródło: Google  • cherrz

    A gdzie funkcja podglądu podczas przewijania?