Spotify dodaje opcję współtworzenia playlist w Messengerze

mm Michał Derej Aplikacje 2017-06-21

Spotify to szalenie popularna usługa streamingowa, która pozwala na dostęp do ogromnej biblioteki utworów muzycznych zupełnie za darmo. Za niewielką opłatą, która wynosi 20 zł na miesiąc, użytkownik ma opcję wykupienia konta Premium, które m.in. pozwala na zapisywanie utworów na telefonie i usuwa reklamy. Spotify wciąż jest rozwijane, o czym świadczą dodawane co jakiś czas nowe funkcje. Jedną z nich jest nowa wersja wtyczki dla Messengera, która od teraz pozwala na współtworzenie playlist ze znajomymi z danej konwersacji grupowej bez potrzeby opuszczania komunikatora.

Aby rozpocząć proces udostępniania playlisty, wystarczy skorzystać z rozszerzenia Spotify dostępnego w Messengerze – powinno się ono wyświetlić po kliknięciu przycisku przedstawiającego plusa, który znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu. Jeśli nie możecie go zlokalizować, to nie ma się czym martwić, ponieważ można je łatwo „przywołać” poprzez czat z botem Spotify. Po uruchomieniu aplikacji, w dolnej części wyświetlonego okna zobaczyć można opcję Group playlists, która pozwala na utworzenie playlisty współtworzonej. Po poskładaniu nowej playlisty rozszerzenie zapyta nas, czy chcemy się nią podzielić z osobą (lub grupą), z którą właśnie czatujemy. Proces ten wygląda tak, jak na zrzutach ekranu umieszczonych powyżej.

Pamiętajcie, że jest to aktualizacja rozszerzenia Spotify, a nie Messengera – pobieranie nowej wersji aplikacji ze sklepu Google Play nie jest wymagane.

Źródło: Blog Spotify  • Analaj

    Taa, napakujcie jeszcze więcej do Messengera, to już całkiem zeżre pamięć telefonu… Tego z górnej półki też 😥

  • „pobieranie nowej wersji aplikacji ze sklepu Google Play nie jest wymagane” – jest, jeśli używa się Messengera bez śmieci i udziwnień, tzn. wersji 75 :/