Mapy Google – powiadomienia dla Androida O, nowy tryb offline w drodze

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2017-06-16

Kolejny miesiąc, kolejne drobne zmiany w poszczególnych aplikacjach Google. Niedawno Kamil przedstawił Wam zmiany w klawiaturze GBoard, a tymczasem teraz przyjrzyjmy się nowościom w Mapach. Wersja oznaczona numerem 9.55 nie różni się drastycznie od poprzedniego wydania i tak naprawdę dla większości z Was nie przyniesie nic nowego, aczkolwiek warto się przyjrzeć, co szykują Amerykanie.

Przede wszystkim główną i jedyną zmianą w Mapach Google jest wsparcie dla kanałów powiadomień, które dostępne są w Androidzie O. Sprowadza się to do dostosowania każdego typu powiadomień pod siebie – od dźwięku, przez wibracje, po ustawienie priorytetu. Dostępnych jest ponad 30 różnych kanałów, więc fani personalizacji z pewnością będą zadowoleni. Mimo wszystko Amerykanie szykują kolejną zmianę. Jak udało się odczytać z kodu aplikacji, tryb offline będziemy mogli włączyć już nie tylko dla wybranych obszarów, ale również dla całych regionów, więc zapewne również państw. Jeśli tylko ta zmiana oficjalnie zawita do programu to jest to niewątpliwie świetna informacja dla wielu osób – w końcu zbliżają się wakacje, więc czas podróży.

Zainteresowanych sprawdzeniem powyższych zmian odsyłam do pobrania instalatora z APK Mirror: Klik!

źródło: Android Police • tom15225

  Mapy od Googla są super, tylko obawiam się, że jak już zdobędą totalny monopol to nas niemiło zaskoczą :/.

  • mico11

   Nie, nie będą płatne. Mają zarabiać na reklamach, zbieraniu informacji o użytkownikach i ich sprzedaży a nie na sprzedaży Kowalskiemu licencji na nawigację za 100zl

   • Łukasz Pająk

    Już zarabiają na reklamach ;). Opinie również są bardzo ważnym źródłem dochodu dla Google.

   • Optimus_Prime

    Dokladnie. Ich sila jest masowosc, przeciez rowniez zwykli użytkownicy tworza content – program lokalnych przewodnikow, a wiec dbaja o aktualna wersje wyświetlanych danych.

   • Google zarabia też z udostępniania API innym developerom, ceny nie są małe dlatego Uber chciał kupić mapy noki bo oni muszą płacić miliony za to.

   • tom15225

    Ja nie powiedziałem, że będą płatne, gdzieś się tego doczytał ?