Kolejny miesiąc, kolejne drobne zmiany w poszczególnych aplikacjach Google. Niedawno Kamil przedstawił Wam zmiany w klawiaturze GBoard, a tymczasem teraz przyjrzyjmy się nowościom w Mapach. Wersja oznaczona numerem 9.55 nie różni się drastycznie od poprzedniego wydania i tak naprawdę dla większości z Was nie przyniesie nic nowego, aczkolwiek warto się przyjrzeć, co szykują Amerykanie.

Przede wszystkim główną i jedyną zmianą w Mapach Google jest wsparcie dla kanałów powiadomień, które dostępne są w Androidzie O. Sprowadza się to do dostosowania każdego typu powiadomień pod siebie – od dźwięku, przez wibracje, po ustawienie priorytetu. Dostępnych jest ponad 30 różnych kanałów, więc fani personalizacji z pewnością będą zadowoleni. Mimo wszystko Amerykanie szykują kolejną zmianę. Jak udało się odczytać z kodu aplikacji, tryb offline będziemy mogli włączyć już nie tylko dla wybranych obszarów, ale również dla całych regionów, więc zapewne również państw. Jeśli tylko ta zmiana oficjalnie zawita do programu to jest to niewątpliwie świetna informacja dla wielu osób – w końcu zbliżają się wakacje, więc czas podróży.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zainteresowanych sprawdzeniem powyższych zmian odsyłam do pobrania instalatora z APK Mirror: Klik!

 

źródło: Android Police
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.