Mapy Google – powiadomienia dla Androida O, nowy tryb offline w drodze

Aplikacje

Kolejny miesiąc, kolejne drobne zmiany w poszczególnych aplikacjach Google. Niedawno Kamil przedstawił Wam zmiany w klawiaturze GBoard, a tymczasem teraz przyjrzyjmy się nowościom w Mapach. Wersja oznaczona numerem 9.55 nie różni się drastycznie od poprzedniego wydania i tak naprawdę dla większości z Was nie przyniesie nic nowego, aczkolwiek warto się przyjrzeć, co szykują Amerykanie.

Przede wszystkim główną i jedyną zmianą w Mapach Google jest wsparcie dla kanałów powiadomień, które dostępne są w Androidzie O. Sprowadza się to do dostosowania każdego typu powiadomień pod siebie – od dźwięku, przez wibracje, po ustawienie priorytetu. Dostępnych jest ponad 30 różnych kanałów, więc fani personalizacji z pewnością będą zadowoleni. Mimo wszystko Amerykanie szykują kolejną zmianę. Jak udało się odczytać z kodu aplikacji, tryb offline będziemy mogli włączyć już nie tylko dla wybranych obszarów, ale również dla całych regionów, więc zapewne również państw. Jeśli tylko ta zmiana oficjalnie zawita do programu to jest to niewątpliwie świetna informacja dla wielu osób – w końcu zbliżają się wakacje, więc czas podróży.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zainteresowanych sprawdzeniem powyższych zmian odsyłam do pobrania instalatora z APK Mirror: Klik!

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x