[Poradnik] YouTube w Polsce z nowym wyglądem! Czy to aby na pewno zmiana na lepsze?

Aplikacje

Od pewnego czasu do Sieci przedostawały się różne informacje na temat zmiany designu aplikacji YouTube’a, który ma dostosować się do wyglądu pełnowymiarowej wersji tego portalu. Kilka osób już nas informowało o tym, że otrzymało stosowne zmiany, ale dzisiaj oficjalnie możemy stwierdzić, iż wszyscy w Polsce mogą sprawdzić – lub uniknąć – nowego interfejsu. Oczywiście funkcjonalność dalej pozostaje ta sama, choć można mieć pewne zastrzeżenia.

Jednak przejdźmy do rzeczy. Podstawowe dwie zmiany to brak czerwonego koloru i przeniesienie klawiszy zakładek na dół aplikacji. Nie da się ukryć, że ta ostatnia „nowość” może wiązać się z chęcią Google do wspierania proporcji 18:9. Oczywiście też teraz aplikacje na Androida oraz iOS są zbliżone do siebie. Oczywiście zmiana czerwieni na biel ma związek z ogólnymi zmianami designu YouTube’a.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Mimo wszystko mnie najbardziej zirytował jeden brak. Aktualizacja interfejsu sprawiła, że nie możemy zakładek zmieniać gestem przesunięcia palca. Musimy kliknąć konkretną kartę. Cała reszta obsługi się nie zmieniła. Celowo nie zamieściłem zrzutów ekranu z odtworzonym filmem, gdyż ta sekcja nie została zaktualizowana.

Nowy wygląd jest już dostępny dla wszystkich. Jeśli jednak nie pojawił się on jeszcze u Was to wystarczy wykonać następujące czynności:

  • uruchomić ponownie aplikację;
  • wyczyścić pamięć cache w ustawieniach aplikacji;
  • wyczyścić dane aplikacji (od nowa musisz wybrać konto);
  • przeinstalować aplikację.

Po każdej z czynności należy sprawdzić, czy nowy design jest już dostępny.
Błażej, dzięki za informację!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x