Jak zapewne sami doskonale zauważyliście czy też dowiadujecie się z naszych wpisów, Google nie stawia na ogromne zmiany w swoich aplikacjach. Szczególnie w przypadku designu. Jednak tym razem Amerykanie postanowili przebudować sekcję „Moje aplikacje” w sklepie Play. To świetny ruch, gdyż dotychczas to miejsce było traktowane po macoszemu i ciężko było cokolwiek znaleźć. Dzisiaj się to oficjalnie zmieniło, gdyż Polacy jako jeden z pierwszych krajów otrzymał oficjalnie odmieniony wygląd tej części sklepu.

Nasi stali Czytelnicy zapewne doskonale wiedzą, że ta zmiana nadchodziła od pewnego czasu. Opisywaliśmy dokładnie nową sekcję ponad dwa miesiące temu, a teraz weszła ona w życie. Oczywiście nie wszyscy musicie widzieć ją u siebie. W moim przypadku nowy design pojawił się na 2 z 4 dostępnych aktualnie urządzeń, ale też informujecie nas na Facebooku, że nie zostaliście pominięci. Jak to dokładnie wygląda? Wydaje mi się, że poniższe zrzuty ekranu wszystko dobitnie wyjaśniają:

W porównaniu do poprzedniego wydania pojawiła się nowa zakładka „Aktualizacje”, która wcześniej była zespolona z „Zainstalowane”. Ta zmiana sprawiła, że aplikacje przegląda się o wiele czytelniej. Zakładka „Wszystkie” teraz nazywa się „Biblioteka”, ale to w „Zainstalowane” zaszła największa zmiana. Pojawiła się możliwość sortowania, co też doskonale widzicie w powyższej galerii. Szkoda, że podobne rozwiązanie nie trafiło do innych zakładek, szczególnie do „Biblioteka”.

Jak wspomniałem wcześniej, nie zdziwcie się, że u Was jest dostępny jeszcze stary wygląd „Moje aplikacje”. Jest to uzależnione serwerowo i nie ma znaczenia wersja sklepu Play jak i systemu. Po prostu należy uzbroić się w cierpliwość.

 

źródło: własne + Mateusz, dzięki za informacje.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.