„Moje aplikacje” w sklepie Play w Polsce już z o wiele lepszym designem

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2017-04-19

Jak zapewne sami doskonale zauważyliście czy też dowiadujecie się z naszych wpisów, Google nie stawia na ogromne zmiany w swoich aplikacjach. Szczególnie w przypadku designu. Jednak tym razem Amerykanie postanowili przebudować sekcję „Moje aplikacje” w sklepie Play. To świetny ruch, gdyż dotychczas to miejsce było traktowane po macoszemu i ciężko było cokolwiek znaleźć. Dzisiaj się to oficjalnie zmieniło, gdyż Polacy jako jeden z pierwszych krajów otrzymał oficjalnie odmieniony wygląd tej części sklepu.

Nasi stali Czytelnicy zapewne doskonale wiedzą, że ta zmiana nadchodziła od pewnego czasu. Opisywaliśmy dokładnie nową sekcję ponad dwa miesiące temu, a teraz weszła ona w życie. Oczywiście nie wszyscy musicie widzieć ją u siebie. W moim przypadku nowy design pojawił się na 2 z 4 dostępnych aktualnie urządzeń, ale też informujecie nas na Facebooku, że nie zostaliście pominięci. Jak to dokładnie wygląda? Wydaje mi się, że poniższe zrzuty ekranu wszystko dobitnie wyjaśniają:

W porównaniu do poprzedniego wydania pojawiła się nowa zakładka „Aktualizacje”, która wcześniej była zespolona z „Zainstalowane”. Ta zmiana sprawiła, że aplikacje przegląda się o wiele czytelniej. Zakładka „Wszystkie” teraz nazywa się „Biblioteka”, ale to w „Zainstalowane” zaszła największa zmiana. Pojawiła się możliwość sortowania, co też doskonale widzicie w powyższej galerii. Szkoda, że podobne rozwiązanie nie trafiło do innych zakładek, szczególnie do „Biblioteka”.

Jak wspomniałem wcześniej, nie zdziwcie się, że u Was jest dostępny jeszcze stary wygląd „Moje aplikacje”. Jest to uzależnione serwerowo i nie ma znaczenia wersja sklepu Play jak i systemu. Po prostu należy uzbroić się w cierpliwość.

źródło: własne + Mateusz, dzięki za informacje. • May Czos

  O wiele lepszy design? Lista aplikacji jest teraz nabazgrana drobnym druczkiem utrudniającym widoczność. Zakładka aktualizacje jest zbędna – wcześniej aplikacje dla których dostępne były aktualizacje były wyświetlane oddzielnie na górze. Teraz lista może i jest ale się nie odświeża automatycznie! Ja nie widzę żadnej pozytywnej zmiany.

 • maxprzemo
 • 100000

  Dlaczego „moje aplikacje” , tj. link do nich nie jest dostępny bezpośrednio jak się otworzy sklep.
  Po drugie jak mam zobaczyć całą moją opinię ( 2 zdania) do danej apk jak jej całej nie widzę. Dopiero edycja pozwala odczytać cały mój komentarz.
  Po trzecie po kiego dodając opinię trzeba ją dodawać w dwóch krokach. Wcześniej było klik na gwiazdki, komentarz i oki.
  ps. Myślą, myślą, a jak coś wymyślą to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać? Coś kombinują by się nazywało , że coś robią, tylko robią bez sensu.

 • krzyzakAndrew

  Dla mnie zmiana jak najbardziej na plus 🙂

 • Eselter

  Fajna aktualizacja chyba dwa dni temu zwróciłem na nią uwagę. Karty są fajnie zrobione i sortowanie bajka. Używam DPI 423 czyli wartości która odpowiada PPI mojego telefonu i wszystko ładnie się mieści, ale faktycznie przy większym DPI może to już tak przejrzyście nie wyglądać jak pokazuje przykład użytkownika @sondejm:disqus.

 • Linkyop

  Ja u siebie musiałem tylko zaktualizować Sklep do wersji 7.7.17 plikiem .apk i ponownie uruchomić fona.

  Cudo! https://uploads.disquscdn.com/images/d27173b76c255241f648dc8094c2e488ea67ae0ca7255dc361559c6843795d1e.png

  • stark2991

   Ty też masz zmienione DPI?

   • Linkyop

    Tak, na 450.

 • Marek Połomski

  Jest dobrze a nawet dużo lepiej 😉

 • Ironpiter

  Jest ok

 • sondejm

  Mam tak od 2 dni, po aktualizacji Android System WebView restart i tadaaaa. https://uploads.disquscdn.com/images/2346ad12774a253ca2890cdfd71bb1ac0afa43baa3c0b112ade250b14fd5ac50.png

 • stark2991

  Szkoda tylko że u mnie wygląda to FATALNIE
  https://uploads.disquscdn.com/images/53370d65d893fd973cbcc2caa218b8e78652811b6dac34ee90b4e9dd0ce7596f.png
  Połowa poobcinana, apki w kolejności losowej zamiast za alfabetem jak było wcześniej (szukaj teraz tej jednej apki na której Ci zależy żeby była aktualna wśród 30 innych)
  Zakładki są spoko za to

  • Łukasz Pająk

   Faktycznie w Twoim wypadku wygląda to kiepsko. Nie myślałeś o zmianie DPI?

   • stark2991

    Niedawno próbowałem, zmieniłem chyba z 480 na 440 i wszystko tak dziwnie wyglądało że wróciłem do starego. U Ciebie to prawie jak na tablecie, ale 99% ludzi ma stockowe DPI

    • Łukasz Pająk

     To FullHD tylko rozmiar zmniejszony do minimalnego z funkcji OnePlusa.

   • Marek Połomski

    Czym zrobię zmianę DPI, w LG G4 H815 wystarczy tylko zmienić czcionkę czy może jakaś aplikacja?

    • Łukasz Pająk

     Ja mam taką możliwość stockowo w systemie w ustawieniach wyświetlacza. Jeśli Ty nie masz to zapewne musisz zmodyfikować system.

  • cherrz
   • stark2991

    Napis „Otwórz” jest krótszy i się mieści, u mnie też tak jest jak u Ciebie

 • sondejm

  Mam to już od 2 dni, po aktualizacji Android System WebView w sklepie Google restart telefonu zrobiłem i tadaaaa. A5’16 6.0.1XEO