ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft jednak sprzedaje technologię rozpoznawania twarzy

Google w swojej aplikacji Zdjęcia powie Ci kto jest na fotografiach

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

Google obecnie skupia się bardzo na rozwoju sztucznej inteligencji, co widać chociażby po ich asystencie głosowym, ale również po implementowaniu maszynowego uczenia wielu usług. Jedną z nich są Zdjęcia, które od pewnego czasu są w stanie rozpoznać osoby znajdujące się na poszczególnych fotografiach. Jak to dokładnie działa? Oczywiście na bazie rozpoznawania twarzy, a więc algorytmów znanych nam od stosunkowo dawna. Jednak dzisiaj ich precyzja jest zupełnie inna.

Tym sposobem dzisiejsza aplikacja Google Zdjęcia jest w stanie podzielić Wasze fotografie na różne kategorie: plaże, samochody, koty, selfie, a nawet na taniec towarzyski czy też zachód słońca. W tym wypadku mówimy o maszynowym uczeniu się, więc swego rodzaju sztucznej inteligencji. Mimo wszystko wróćmy do rozpoznawania twarzy. Jak wspomniałem, już wcześniej Zdjęcia były w stanie rozpoznać osoby na fotografiach. Teraz jednak zobaczysz dokładny opis kto znajduje się na zdjęciach. Przykład zaczerpnięty ze źródła możecie zobaczyć powyżej:

Niestety, wciąż nie możemy ręcznie opisywać osób, które znalazły się na fotografiach. Musimy polegać na algorytmach Google. Mimo wszystko zainteresowani mogą sprawdzić tę nowość posiadając aplikację w wersji oznaczonej numerem: 2.12.0.151124741 i wyższym. Znajdziecie ją w sklepie Play, ale jeśli aktualizacja jeszcze do Was nie dotarła to alternatywą jest tradycyjnie APK Mirror: Klik!

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy