Google w swojej aplikacji Zdjęcia powie Ci kto jest na fotografiach

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2017-04-05

Google obecnie skupia się bardzo na rozwoju sztucznej inteligencji, co widać chociażby po ich asystencie głosowym, ale również po implementowaniu maszynowego uczenia wielu usług. Jedną z nich są Zdjęcia, które od pewnego czasu są w stanie rozpoznać osoby znajdujące się na poszczególnych fotografiach. Jak to dokładnie działa? Oczywiście na bazie rozpoznawania twarzy, a więc algorytmów znanych nam od stosunkowo dawna. Jednak dzisiaj ich precyzja jest zupełnie inna.

Tym sposobem dzisiejsza aplikacja Google Zdjęcia jest w stanie podzielić Wasze fotografie na różne kategorie: plaże, samochody, koty, selfie, a nawet na taniec towarzyski czy też zachód słońca. W tym wypadku mówimy o maszynowym uczeniu się, więc swego rodzaju sztucznej inteligencji. Mimo wszystko wróćmy do rozpoznawania twarzy. Jak wspomniałem, już wcześniej Zdjęcia były w stanie rozpoznać osoby na fotografiach. Teraz jednak zobaczysz dokładny opis kto znajduje się na zdjęciach. Przykład zaczerpnięty ze źródła możecie zobaczyć powyżej:

Niestety, wciąż nie możemy ręcznie opisywać osób, które znalazły się na fotografiach. Musimy polegać na algorytmach Google. Mimo wszystko zainteresowani mogą sprawdzić tę nowość posiadając aplikację w wersji oznaczonej numerem: 2.12.0.151124741 i wyższym. Znajdziecie ją w sklepie Play, ale jeśli aktualizacja jeszcze do Was nie dotarła to alternatywą jest tradycyjnie APK Mirror: Klik!

źródło: Android Police • Łukasz

  Mam tę wersję i nie widzę tej opcji.

 • tomikitwo

  Ja tam na tej fotografii widzę wyniki konkursu UMI z lutego, ale nie przyznam się, że sam w pojedynkę wygrałem aż 4 smartfony od TOMTOP

 • ElektronicznyFan

  A szto jak zrobię zdjęcia własnej d..y powie mi że to moja ładna? LOL

 • Paweł

  Te wszystkie rzeczy jak rozpoznawanie twarzy, odcisk palca czy asystent google to tylko przykrywka do inwigilacji ludzi przez służby USA.

  • krzjna

   I co? Po ciul czarne garnitury miały by zbierać dane o milionach szarych roboli?

   • Nickon

    Nie odpisze Ci, już go dopadli faceci w czerni 😛

   • stark2991

    Jak za jakiś czas coś przeskrobiesz to będą Cię mieć na tacy

   • Paweł

    No, bo któryś z nich może być terrorystą. Klawiatury, skrzynki mailowe… Wszystko zbiera o nas informacje. Ten wpis zawiera słowo terrorystą i już zostanie przefiltrowany do sprawdzenia przez służby. Niestety tak to działa.

  • adasko2910

   to się nazywa choroba umysłowa 😛

 • Jumperone

  Coś takiego jest już w aplikacji Zdjęcia na jabłkowym systemie. Rozpoznaje osoby, które można potem nazwać, dodać do ulubionych itd. O dziwo działa naprawdę dobrze i poprawnie rozpoznało nawet niemowlaka. Ciekawe jak to będzie w tym przypadku.

  • Patryk

   Mnie coś takiego działa od jakiegoś czasu w Samsungu s7 Edge, byłem lekko zaskoczony wchodząc w szczegóły zdjęcia, które zostało podpisane „kot” 😀