YouTube, którego dzisiaj znamy, a raczej jego design został wprowadzony bardzo dawno i w międzyczasie wprowadzano jedynie delikatne zmiany. Teraz również nie spodziewajmy się odejścia od Material Design, ale już kolejna aplikacja na Androidzie oraz następna od Google zastosuje przyciski zakładek na dole ekranu.

Cel zmian? Nie został wprost podany, ale można spodziewać się, że ma to związek z proporcjami 18:9 nowych flagowych smartfonów Samsunga oraz LG jak i ogólnie rosnące „przeciętne” wyświetlacze. Przyciski na dole pozwolą na łatwiejsze użytkowanie poszczególnych programów. Taki system znalazł się już w głównej aplikacji Google. Jak to będzie wyglądać w przypadku YouTube’a? Zobaczcie sami:

Nie pierwszy raz spotykamy się z nowym designem tej aplikacji. Pierwszy raz we wrześniu pojawił się nowy wygląd i od tego czasu zmodernizowano rozkład poszczególnych odnośników. Podgląd konta jest na górze, podobnie jak możliwość rozpoczęcia transmisji na żywo.

Czy to zmiana na lepsze? Oceńcie sami. Tradycyjnie na razie mamy do czynienia z testami nowego interfejsu i jest on dostępny tylko dla wybranych niezależnie od wersji aplikacji jaką mamy zainstalowaną.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.