YouTube z nowym interfejsem – zmodyfikowane zakładki uciekają na dół

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2017-04-02

YouTube, którego dzisiaj znamy, a raczej jego design został wprowadzony bardzo dawno i w międzyczasie wprowadzano jedynie delikatne zmiany. Teraz również nie spodziewajmy się odejścia od Material Design, ale już kolejna aplikacja na Androidzie oraz następna od Google zastosuje przyciski zakładek na dole ekranu.

Cel zmian? Nie został wprost podany, ale można spodziewać się, że ma to związek z proporcjami 18:9 nowych flagowych smartfonów Samsunga oraz LG jak i ogólnie rosnące „przeciętne” wyświetlacze. Przyciski na dole pozwolą na łatwiejsze użytkowanie poszczególnych programów. Taki system znalazł się już w głównej aplikacji Google. Jak to będzie wyglądać w przypadku YouTube’a? Zobaczcie sami:

Nie pierwszy raz spotykamy się z nowym designem tej aplikacji. Pierwszy raz we wrześniu pojawił się nowy wygląd i od tego czasu zmodernizowano rozkład poszczególnych odnośników. Podgląd konta jest na górze, podobnie jak możliwość rozpoczęcia transmisji na żywo.

Czy to zmiana na lepsze? Oceńcie sami. Tradycyjnie na razie mamy do czynienia z testami nowego interfejsu i jest on dostępny tylko dla wybranych niezależnie od wersji aplikacji jaką mamy zainstalowaną.

źródło: Android Police • Alleluja, ktoś w Google zaczyna stosować logiczne myślenie!

 • Jumperone

  Czyli zrobią tak jak jest w wersji na iOS. Różnicy wielkiej ta zmiana nie robi, ale można zaliczyć to na plus

 • xaevs

  Mi ten degisin się podoba 🙂

 • Paweu Ważęha

  Moim zdaniem wszystkie aplikacje powinny mieć zakładki na dole, a najlepiej, żeby można się było pomiędzy nimi przenosić pociągnięciami w lewo i w prawo, jak w Windowsie Phone 8/8.1.

  • Łukasz Pająk

   Niektóre aplikacje na to pozwalają i z tego, co pamiętam to „poradnik” Material Design bierze to pod uwagę. Na pewno aplikacje Google pozwalają to robić.

 • Przemysław Suski

  Jak można do tych testów dołączyć żeby mieć ten nowy wygląd

  • Linkyop

   Umiejętność czytania nie jest rozwinięta?

   „…jest on dostępny tylko dla wybranych niezależnie od wersji aplikacji jaką mamy zainstalowaną.”