[Pobierz] Gboard staje się najlepszą klawiaturą? Tłumacz jedną z nowości

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Aplikacje

Stosunkowo niedawno informowałem Was o tym, że Gboard nareszcie jest w pełni dostępny dla Polaków korzystających z urządzeń mobilnych od Apple. Google postanowiło dodać wsparcie dla język polskiego, a tymczasem ta klawiatura w wersji beta dostaje nową funkcję na Androidzie.

Jest nią oczywiście tytułowy tłumacz, który z pewnością jest bardzo interesującą funkcją i przede wszystkim wyjątkową. Wcześniej żadna z klawiatur nie umożliwiała tłumaczenia „w locie” tekstu na wybrany język. Oczywiście należy pamiętać, że translator od Google nie jest idealnym tłumaczem, więc nie obejdzie się bez korekt. Jednak jeśli potrzebujemy sprawdzić jak dane słowa brzmią w innym języku to Gboard ewidentnie ułatwi zadanie. Oczywiście nie jest to jedyna nowość. Druga to odmieniony menedżer motywów umożliwiający wybranie własnego tła klawiatury.

Skąd pobrać Gboard w wersji testowej?

Nic trudnego. Wystarczy zarejestrować się jako betatester na następującej stronie internetowej: Klik! Następnie wystarczy pobrać klawiaturę ze sklepu Play lub po prostu ją zaktualizować. Niemalże od razu powinniście otrzymać najnowszą wersję, ale zdarzają się przypadki, że trzeba poczekać nawet 24 godziny. Jeśli brak Wam cierpliwości to na pomoc przyjdą zewnętrzne hostingi i oto niezbędne linki:

źródło: Android Police. Mateusz, dzięki za informacje!

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy