[Pobierz] Gboard staje się najlepszą klawiaturą? Tłumacz jedną z nowości

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2017-03-03

Stosunkowo niedawno informowałem Was o tym, że Gboard nareszcie jest w pełni dostępny dla Polaków korzystających z urządzeń mobilnych od Apple. Google postanowiło dodać wsparcie dla język polskiego, a tymczasem ta klawiatura w wersji beta dostaje nową funkcję na Androidzie.

Jest nią oczywiście tytułowy tłumacz, który z pewnością jest bardzo interesującą funkcją i przede wszystkim wyjątkową. Wcześniej żadna z klawiatur nie umożliwiała tłumaczenia „w locie” tekstu na wybrany język. Oczywiście należy pamiętać, że translator od Google nie jest idealnym tłumaczem, więc nie obejdzie się bez korekt. Jednak jeśli potrzebujemy sprawdzić jak dane słowa brzmią w innym języku to Gboard ewidentnie ułatwi zadanie. Oczywiście nie jest to jedyna nowość. Druga to odmieniony menedżer motywów umożliwiający wybranie własnego tła klawiatury.

Skąd pobrać Gboard w wersji testowej?

Nic trudnego. Wystarczy zarejestrować się jako betatester na następującej stronie internetowej: Klik! Następnie wystarczy pobrać klawiaturę ze sklepu Play lub po prostu ją zaktualizować. Niemalże od razu powinniście otrzymać najnowszą wersję, ale zdarzają się przypadki, że trzeba poczekać nawet 24 godziny. Jeśli brak Wam cierpliwości to na pomoc przyjdą zewnętrzne hostingi i oto niezbędne linki:

źródło: Android Police. Mateusz, dzięki za informacje! • Snap820

  Wiecie jak wyłączyć w niej wibracje

 • Tomasz Gapiński

  O, wlasnie odkrylem, ze gboard ma kursor (spacja jako touchpad)

  • teges

   Jestem z ciebie dumny.

 • EuGene Wolfe

  Denerwuje mnie brak poprawiania tekstu przy korzystaniu z wyszukiwarki Googla. Rozumiem wyłączać wyszukiwanie w paskach adresu przeglądarek, ale tam??

 • marcus1212

  odkąd Gboard dodał pasek numeryczny nad klawiaturą, jestem jej codziennym użytkownikiem, tego mi w niej brakowało. Ogólnie bardzo polecam.

 • jan

  Może jednak przetestuje tą klawiaturę ale szkoda mi rezygnować z tej co uzywam

  • Łukasz Pająk

   Też mi było szkoda SwiftKeya, ale mam obie klawiatury i coraz rzadziej korzystam z niej, a właśnie z Gboarda. Przy Swiftkeyu trzyma mnie tylko lepsze przewidywanie tekstu.

   • jan

    tez uzywam SwiftKeya – i bardzo sobie chwalę

 • Jumperone

  „translator od Google nie jest idealnym tłumaczem, więc wszelkie nie obejdzie się bez ewentualnych poprawek”

  dzień bez błędu dniem straconym na tej stronie 😉

  Ja jestem na nie. Tłumacz i tak pewnie będzie robił to pokracznie, a aplikacja klawiatury będzie coraz większa krową jak messenger.

  • Łukasz Pająk

   Tłumacz działa tak jak to robi wersja webowa. Sama klawiatura przez tę funkcję wcale nie przybrała dużo na wadze – w końcu jest to tylko zapytanie wysyłane do Sieci i odpowiedź wyświetlana w nowym stylu. To nie jest ciężkie i z pewnością Gboardowi jeszcze daleko do przerośniętej konkurencji.

   • Jumperone

    No czyli.. słabo 😉 Jeszcze nie jest gigantyczna, ale już widać sporą różnicę w tym jak wyglądała zaraz po zmianie nazwy, a teraz. Boje się że z biegiem czasu będzie co raz gorzej.

    • Łukasz Pająk

     Tak patrzę na inne propozycje od Google i wydaje mi się, że nie ma o co się obawiać. Na szczęście Facebook nie robi klawiatur.

     • mickey93

      kwestia czasu