[Pobierz] GBoard dla iOS nareszcie poznał nasz język

Łukasz Pająk Aplikacje 2017-02-25

GBoard to specyficzna klawiatura od Google. Amerykanie zaskoczyli nią mobilny rynek głównie z tego względu, że na samym początku była dostępna tylko dla iOS. Oczywiście promowała ona funkcję dostępne na Androidzie, ale mimo wszystko użytkownicy „Robocika” musieli uzbroić się w cierpliwość, aby sprawdzić na swoich urządzeniach następcę dla klawiatury Google.

Jednak jak już się ona pojawiła w sklepie Play, a chwilę wcześniej sam instalator trafił do Sieci to ewidentnie była dla nas lepsza niż jej odmiana w App Store. Powód takiego stanu rzeczy był bardzo prosty. Przez „nas” rozumiem Polaków i właśnie nasz język był dostępny na Androidzie, a na iOS jeszcze nie. To jednak niedawno się zmieniło, gdyż Google zaktualizowało GBoard na mobilnej platformie Apple dodając wsparcie dla 15 nowych języków, w tym nasz ojczysty. Oczywiście to nie jedyne zmiany, gdyż pojawiły się emoji z iOS 10 czy też samo głosowe wprowadzanie tekstu.

Skąd pobrać GBoard?


Dzisiaj GBoard uważa się za jedną z najlepszych klawiatur na obu platformach. Zainteresowani mogą ją pobrać z App Store poprzez następujący link: Klik! Z kolei użytkownicy Androida znajdą ją w sklepie Play: Klik!

źródło: macrumors • Adrian Kijek

  Zainstalowalem uzywalem ze 2 dni i wrocilem do systemowej ios. Nie jest zla posiada kilka fajnych funkcji ktore mogly by byc w systemowej ale sama klawiatura jakos nie jest tak intuicyjna. Pisze sporo smsow i dosc szybko a na tej od google robilem duzo wiecej bledow jak tak przyciski strasznie spojne latwo o blad przy szybkim pisaniu

  • Łukasz Pająk

   Kwestia przyzwyczajenia zapewne. Dużo więcej pisałeś na standardowej klawiaturze, więc użytkowanie 2 dni nowej nie gwarantuje, że od razu będziesz na niej szybciej i wygodniej pisał.

 • Jumperone

  O i to jest dobra wiadomość. Szkoda że tyle im to zajęło, ale dobrze chociaż że już jest, bo lubię z niej korzystać.x