GBoard to specyficzna klawiatura od Google. Amerykanie zaskoczyli nią mobilny rynek głównie z tego względu, że na samym początku była dostępna tylko dla iOS. Oczywiście promowała ona funkcję dostępne na Androidzie, ale mimo wszystko użytkownicy „Robocika” musieli uzbroić się w cierpliwość, aby sprawdzić na swoich urządzeniach następcę dla klawiatury Google.

Jednak jak już się ona pojawiła w sklepie Play, a chwilę wcześniej sam instalator trafił do Sieci to ewidentnie była dla nas lepsza niż jej odmiana w App Store. Powód takiego stanu rzeczy był bardzo prosty. Przez „nas” rozumiem Polaków i właśnie nasz język był dostępny na Androidzie, a na iOS jeszcze nie. To jednak niedawno się zmieniło, gdyż Google zaktualizowało GBoard na mobilnej platformie Apple dodając wsparcie dla 15 nowych języków, w tym nasz ojczysty. Oczywiście to nie jedyne zmiany, gdyż pojawiły się emoji z iOS 10 czy też samo głosowe wprowadzanie tekstu.

 

Skąd pobrać GBoard?


Dzisiaj GBoard uważa się za jedną z najlepszych klawiatur na obu platformach. Zainteresowani mogą ją pobrać z App Store poprzez następujący link: Klik! Z kolei użytkownicy Androida znajdą ją w sklepie Play: Klik!

 

źródło: macrumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.