Google jakiś czas temu zapowiedziało YouTube GO. Aplikację dla słabiej rozwiniętych krajów, która umożliwiałaby pobór filmów do pamięci wewnętrznej urządzenia, a następnie ich odtwarzanie. Wszystko w celu zaoszczędzenia pakietu danych. Właśnie pojawiła się wersja beta aplikacja. Co już potrafi?

 

YouTube GO w wersji beta nie jest jeszcze kompletną aplikacją, lecz już działa. Wizualnie bardzo mocno przypomina standardowego YouTube’a. Pojawia się tu jednak możliwość zapisania wideo zanim się ono uruchomi. Film można pobrać w jakości basic (144p) oraz standard (360p). Brakuje opcji wybrania wyższych rozdzielczości. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nie jest to oficjalne wydanie oraz to, że aplikacja ta jest przeznaczona dla krajów ubogich, gdzie Internet jest i drogi, i słaby to niemożność wybrania HD jest akceptowalna.

 

 

Aplikacja jest już dostępna w Sklepie Play, lecz niestety w niektórych regionach zablokowana jest możliwość pobierania. Mocno zainteresowani mogą się skusić na plik apk znajdujący się pod TYM adresem. Odpalenie programu wymaga jednak weryfikacji numeru telefonu, język polski również nie został zaimplementowany.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.