ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android Commander – Twój manager plikow i aplikacji

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Aplikacje

Android Commander jest aplikacją tworzoną przez naszego rodaka, ukrywającego się pod pseudonimem PanPiotr. Program za założenia ma służyć do szybkiego i wygodnego zarządzania plikami i aplikacjami twojego telefonu z poziomu komputera, jednak posiada on znacznie więcej przydatnych opcji i jest stale rozwijany.Przed uruchomieniem

Program jest w całości oparty o ADB (Android Debug Bridge), które jest częścią Android SDK, co za tym idzie program wymaga jego instalacji przed uruchomieniem.
Android SDK jest zawsze dostępne pod tym adresem do pobrania za darmo:
http://developer.android.com/sdk/index.html
W razie problemów z instalacją zapraszam na nasze Wiki:
http://wiki.android.com.pl/Instalacja_SDK

Aby zasięgnąć więcej informacji odwiedź stronę programu:
http://androidcommander.cyf.pl/
lub wątek na naszym forum:
https://forum.android.com.pl/showthread.php?t=4094


Pierwsze uruchomienie

Interfejs programu jest prosty, bardzo czytelny i intuicyjny. Zbudowany jest na zasadzie dwóch paneli, znanych nam dobrze choćby z Total Commandera. Dzięki takiej budowie kopiowanie plików pomiędzy komputerem a urządzeniem lub jego katalogami jest niezwykle łatwe i szybkie.
Na dole programu widoczny jest pasek, z widoczną ilością wolnego miejsca w poszczególnych miejscach telefonu. Jest to niezwykle przydatna opcja, którą widzę po raz pierwszy w tego typu programie. Co więcej, muszę napisać, że jest to najszybszy taki program jaki testowałem. Zarówno jego uruchamianie jak i wykonywanie poszczególnych operacji, trwa niekiedy nawet kilkukrotnie szybciej niż u konkurencji.Operacje na plikach

Dzięki zastosowaniu dwóch paneli i sprytnego połączenia tego z systemem zakładek, możemy się niezwykle łatwo przełączać pomiędzy trybami kopiowania z lub do urządzenia oraz pomiędzy jego katalogami. Jak również wykonywać kopie zapasowe aplikacji do komputera bądź karty SD telefonu.
Program pozwala na kopiowanie plików na wiele różnych sposobów, tak aby było maksymalnie wygodnie w każdej sytuacji. Możemy kopiować pomiędzy panelami za pomocą przycisków kopiowania bądź po prostu przeciągając te pliki. A także skorzystać z przycisków „push”, „pull” do wywołania okna systemowego z wyborem plików lub folderów oraz można przeciągać pliki bezpośrednio z pulpitu/exploratora na okno programu.


Manager aplikacji

Menager Aplikacji to największy atut Android Commandera. Mamy tutaj do dyspozycji w pełni funkcjonalny manager wszystkich zainstalowanych aplikacji na telefonie z podziałem na publiczne i chronione.
Program oferuje pełny podgląd wszystkich informacji i ikony aplikacji, daje również możliwość automatycznego wyszukania opisu aplikacji w internecie.
W managerze możemy oczywiście instalować, odinstalowywać czy backupować aplikacje. Można to robić masowo jak i pojedynczo, dodatkowo funkcja instalacji jest zintegrowana z przeglądarką plików komputera.

Integracja z systemem

Integracja programu z systemem jest dopełnieniem funkcjonalności menagera aplikacji. Jesteśmy w stanie w prosty sposób zobaczyć szczegółowe informacje oraz zainstalować aplikację znajdującą się na komputerze bez potrzeby uruchamiania głównego okna programu. Możliwe jest również wyszukiwanie aplikacji w katalogach komputera, wyświetlanie ich listy, oraz masowa instalacja. Do listowania oraz podglądu aplikacji, nie jest nawet wymagane podłączenie telefonu.Na koniec

Android Commander jest jeszcze młodym projektem, ale niezwykle interesującym ze względu na swoje olbrzymie możliwości oraz niezwykłą szybkość działania. Aplikacja nie jest pozbawiona błędów, ale nie zdarzają się one często podczas zwykłego użytkowania. Możemy mieć jednak pewność, że do momentu wydania finalnej wersji, wszystkie problemy zostaną rozwiązane.
Tak więc Czytelniku! Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem telefonu z systemem operacyjnym Android i myślałeś nad jakimś programem do zarządzania telefonem. Wypróbuj Android Commandera! Choć by dlatego, że jest on darmowy.

Sprawdź najnowsze wpisy