Potwierdziła się informacja o której pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Gameloft po tym jak lekko sparzył się Androidem – a właściwie przychodami z jego Marketu, postanowił jednak nadal tworzyć swoje gry na tę platformę. Co prawda, wchodząc na stronę firmy, nie ma nawet zakładki poświęconej systemowi Google, ale producent po cichu buduje swoje zaplecze pod Androida.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Po tym jak Polarbit na początku miesiąca wypuścił swój najnowszy tytuł – Raging Thunder 2 został ogłoszony niemal królem gier 3D na Androida. Ten tytuł jednak dość szybko może stracić, ponieważ Gameloft właśnie dodał do Marketu najnowszą część kultowej serii – Asphalt 5. Gra jest płatna – można ją nabyć za 6.99 euro. Jako, że w Polsce widzimy jedynie darmowe aplikacje musimy zainstalować pierw Market-Enabler – więcej dowiesz się na naszym forum.

 

Asphalt 5 posiada najlepszą grafikę 3D jaką kiedykolwiek można było zobaczyć na Androidzie. Co prawda gra nie ma trybu multiplayer tak jak Raging Thunder 2, za to jej fabuła jest na prawdę długa i wciągająca. Gracz ma możliwość różnorakiego tuningu swoich aut i motocykli takich marek jak Audi, Ferrari, Kawasaki, Lotus, Mercedes, Mini Cooper, Nissan oraz wiele innych. Aby zwiększyć osiągi naszych maszyn można wymienić nawet 10 części

Jedynym minusem najnowszego dziecka Gameloftu jest ograniczenie co do wsparcia. Oficjalnie supportowane są tylko Motorola Milestone / Droid oraz Nexus One. Na pozostałych telefonach framerate jest za niski. Niewykluczone jest jednak to, że producent zaktualizuje swoją grę i doda wsparcie także dla starszych i słabszych telefonów.

Asphalt 5 zajmuje 13.6 MB i instaluje się na karcie SD. Szczęśliwych posiadaczy wyżej wspomnianych modeli zapraszamy do testowania i podzielenia się z nami wrażeniami.

Poniżej oficjalna prezentacja gry, do której oglądnięcia serdecznie zapraszam.
{youtube}Rldt0X1hb0U{/youtube}

Tutaj mamy w realu jak to wygląda na Nexusie.
{youtube}8WhSM6HOUfs{/youtube}

 




Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).