Google Maps doczekało się kolejne aktualizacji, tym razem do wersji 4.1, która współpracuje z Androidem od wersji 1.6. Co nowego zaprezentował nam Google ?

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Aplikacja została wzbogacona o kilka nowych funkcji:
Dodany został m. in. widget „Latitude”, który wyświetla na mapie osoby znajdujące się w naszej okolicy, korzystające w tym samym czasie z nawigacji.

Poprawiono wyświetlanie rezultatów, które od teraz pokazywane są na całej stronie. Kolejne rezultaty uzyskujemy poprzez przesunięcia palca w prawo (kolejny wynik) lub w lewo (poprzedni).

Dodano funkcję „Live Wallpaper”, dzięki której mamy możliwość ustawienia aktualnego zdjęcia satelitarnego, zwykłej (lub topograficznej) mapy, na pulpicie swojego urządzenia, odświeżającego się w czasie rzeczywistym (do tego potrzebny jest jednak Android 2.1).

Mamy możliwość zmiany pomiędzy kontami Gmail (możliwość spersonalizowania właściwości programu do danego konta)
Paweł Bis