Na wstępie, chciałbym zaznaczyć, że jest to mój osobisty i subiektywny podział na aplikacje godne i niegodne uwagi.
#1 Google Maps
Czego innego mogliśmy sie spodziewać na pierwszym miejscu? Jest to spełnienie marzen typowego użytkownika: wygoda, estetyka, dobre wykonanie, jakość, multum funkcji, praktyczność. Wszystkie mniejsze i większe zalety programu składają sie na sukces tej przenośnej mapy Świata.
#2 Barcode Scanner
Skaner, który potrafi rozpoznać prawie każdy produkt na świecie warunek jest jeden – obiekt musi posiadać kod kreskowy. Aplikacja działa szybko i sprawnie, do skanowania używamy aparatu. Schludnie i na temat, dlatego zasłużone, drugie miejsce.
#3 Shazam
Nie słyszeliście o Shazam? No to czas najwyższy! Jest to bardzo przydatny i praktyczny mechanizm, który za pomocą mikrofonu „słucha” utowru, po czym podaje nam jego tytuł, wykonawcę, album z którego pochodzi, rok wydania oraz wytwórnie. Prawdziwy „must-have” dla melomanów.
#4 Ringdroid
Pozostajemy w świecie dzwięku – pora na Ringdroid, czyli lustrzane odbicie PCtowego GoldWave. Podoba Ci się określony fragment piosenki? Uważasz ze refren twojego ulubionego utworu do dobry dzwięk powiadomienia? Nic prostszego, wystarczy zainstalować program, odpowiednio „pociąć scieżkę dzwiękową”, ustawić jako dzwonek, dzwięk powiadomienia, czy alarm budzika (opcje zapewnia Ringdroid) i Voila.
#5 Dolphin Browser
Nie będziemy wałkować tego tematu po raz n-ty, zainteresowanych odsyłam -> LINK
#6 RealCalc Scientific Calculator
Kalkulator oferujący multum funkcji, które dla zwykłego śmiertelnika nie maja znaczenia, ale od przybytku głowa nie boli. Liczydło spełnia swoje funkcje dobrze, oferuje między innymi pamięc ostatnich 10 równań, pierwiastk, procenty, konwerter. Wszystko to co młodemu matematykowi do szczęścia niezbędne.
#7 Bankomaty
„Praktyczność ponad wszystko!” <- ALTCONNECT chyba wziął ją sobie mocno do serca i stworzył bazę 15,000 bankomatów na terenie Polski. Wybierz interesujące Cie kryteria (banki) a na ekranie wyświetlą sie najbliższe wyniki dla twojej poyzcji.
#8 SpeedAlarm
Radio CB na Androida, powiadomienia o kontrolach, blokadach, utrudnieniach, skrzyżowaniach, aktualnej prędkości, czyli wszystko to co czyni polskiego kierowce drugim Lewisem Hamiltonem.
#9 Ethernal Dialpad
Bardzo ciekawa, acz nudząca się po chwili aplikacja do tworzenia/wykonywania własnej muzyki w czasie realnym, przesuwajac paluszkiem po ekranie (towarzyszy temu jeden z 4 efektów) telefon wydaje z siebie miłe dla ucha i estetyczne odgłosy. Dobra zabawka poprawiająca humor.
#10 Gadu-gadu
znany i ciągle lubiany polski komunikator internetowy w mobilnej wersji, od ostatniej aktualizacji (1,4+) działa poprwanie, serwis jest w dalszym ciągu płatny, jednakże jest to miła alternatywa w stosunku do zbyt funkcjonalnego i „pięknego” PCtowego GG.
#11 SnapPhotoPro
Okrzyknięty przez użytkowników mianem najlepszego programu do robienia zdjęc i rzeczywiście tytuł jest zasłużony – wykrywanie stabilności, rozmiaru zdjecia, typu oświetlenia oraz innych parametrów działa sprawnie i faktycznie zmienia efekt końcowy zdjęcia.
#12 Onet.pl Wiadomości
Wiadomości z serwisu Onet.pl w wersji mobilnej, aplikacja oferuje podział na działy, przejrzysta, schludna, kładzie nacisk na życie społeczno-polityczne w Polsce, prezentuje wiadomości z dziedziny sportu i rozrywki, jednym słowem – dla każdego coś miłego.

Na wstępie, chciałbym zaznaczyć, że jest to mój osobisty i subiektywny podział na aplikacje godne i niegodne uwagi, jak zwykle zapraszam do komentowania, wszystkie wpisy będą analizowane a artykuł w miarę odzewu aktualizowany.
#1 Google Maps
Czego innego mogliśmy sie spodziewać na pierwszym miejscu? Jest to spełnienie marzeń typowego użytkownika: wygoda, estetyka, dobre wykonanie, jakość, multum funkcji, praktyczność. Wszystkie mniejsze i większe zalety programu składają sie na sukces tej przenośnej mapy Świata.
#2 Barcode Scanner
Skaner, który potrafi rozpoznać prawie każdy produkt na świecie, warunek jest jeden – obiekt musi posiadać kod kreskowy. Aplikacja działa szybko i sprawnie, do skanowania używamy aparatu wbudowanego w telefon. Schludnie i na temat czyli kwintesencja praktyczności, dlatego zasłużone, drugie miejsce.
#3 Shazam
Nie słyszeliście o Shazam? No to czas najwyższy! Jest to bardzo przydatny i praktyczny mechanizm, który za pomocą mikrofonu „słucha” utworu, po czym podaje nam jego tytuł, wykonawcę, album z którego pochodzi, rok wydania oraz wytwórnie. Prawdziwy „must-have” dla melomanów.
#4 Ringdroid
Pozostajemy w świecie dzwięku – pora na Ringdroid, czyli lustrzane odbicie PCtowego GoldWave. Podoba Ci się określony fragment piosenki? Uważasz, że refren twojego ulubionego utworu byłby dobrym dźwiękiem powiadomienia? Nic prostszego, wystarczy zainstalować program, odpowiednio „pociąć ścieżkę dzwiękową”, ustawić jako dzwonek, dzwięk powiadomienia, czy alarm budzika (opcje zapewnia Ringdroid) i voilà.
#5 Dolphin Browser
Nie będziemy wałkować tego tematu po raz n-ty, zainteresowanych odsyłam -> LINK 
#6 RealCalc Scientific Calculator
Kalkulator oferujący multum funkcji, które dla zwykłego śmiertelnika nie maja znaczenia, ale od przybytku głowa nie boli. Liczydło spełnia swoje funkcje dobrze, oferuje między innymi pamięc ostatnich 10 równań, pierwiastki, procenty, konwerter. Wszystko to co młodemu matematykowi do szczęścia niezbędne.
#7 Bankomaty
„Praktyczność ponad wszystko!” <- ALTCONNECT chyba wziął sobie tą maksymę mocno do serca. Stworzył bazę 15,000 bankomatów na terenie Polski. Wybierz interesujące Cie kryteria (banki) a na ekranie wyświetlą sie najbliższe wyniki dla twojej pozycji wraz z nazwami ulic oraz numerami budynków.
#8 SpeedAlarm
Radio CB na Androida, powiadomienia o kontrolach, blokadach, utrudnieniach, skrzyżowaniach, aktualnej prędkości, czyli wszystko to co czyni polskiego kierowce drugim Lewisem Hamiltonem.
#9 Ethernal Dialpad
Bardzo ciekawa, acz nudząca się po chwili aplikacja do tworzenia/wykonywania własnej muzyki w czasie realnym, przesuwając paluszkiem po ekranie (towarzyszy temu jeden z 4 efektów) telefon wydaje z siebie miłe dla ucha i estetyczne odgłosy. Dobra zabawka poprawiająca humor. 
#10 Gadu-gadu
Znany i ciągle lubiany polski komunikator internetowy w mobilnej wersji, od ostatniej aktualizacji (1.4+) działa poprwanie, serwis jest w dalszym ciągu płatny, jednakże jest to miła alternatywa w stosunku do zbyt funkcjonalnego i „pięknego” PCtowego GG 10.0 Beta. 
#11 SnapPhotoPro
Okrzyknięty przez użytkowników mianem najlepszego programu do robienia zdjęc i rzeczywiście tytuł jest zasłużony – wykrywanie stabilności, zmiana rozmiaru zdjecia, zmiana typu oświetlenia oraz innych parametrów działa sprawnie i faktycznie zmienia efekt końcowy zdjęcia.
#12 Onet.pl Wiadomości
Wiadomości z serwisu Onet.pl w wersji mobilnej, aplikacja oferuje podział na kategorie, przejrzysta, schludna, kładzie nacisk na życie społeczno-polityczne w Polsce, prezentuje wiadomości z dziedziny sportu i rozrywki, jednym słowem – dla każdego coś miłego.
Wszystkie powyższe aplikacje można ściągnąć z tego LINKU. (paczka *.zip ~7mb)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz