Recognizr

Jeszcze nie ochłonęliśmy po TAT Home, a już dowiadujemy się o Recognizr. Wprawdzie jest to tylko prototyp, ale jest kolejną implementacją rozszerzonej rzeczywistości. I w dodatku jest to implementacja na Androida.

Zasada działania jest prosta. Robimy sobie profil przez pokazanie się telefonowi (ciekawie wygląda to na poniższym filmie) i przeciągamy ikonki serwisów społecznościowych jakie mają się ukazać wokół naszej głowy. Kiedy ktoś używając Recognizr wyceluje w nas telefon zobaczy je jak na powyższym przykładzie.
Niestety demo pokazuje tylko działanie wizytówki.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Jeśli TAT rozszerzy swój profil na inne systemy operacyjne i/lub powstanie standard łączenia twarzy z danymi (np. przez rozbudowanie standardu vCard) to AR może ekspresowo i masowo trafić pod nasze strzechy. Szczególnie gdy drogę torują rozwiązania takie jak Layar. Musimy tylko uważać by nie zrobił tego za szybko i bez kontroli.

{youtube}5GqJHaNRlas{/youtube}
Dźwiedziu