Producent oprogramowania antywirusowego z Ohio – SMobile – wypuscił w tym tygodniu SMobile VirusGuard for Android – aplikację która ma chronić telefony z OS’em od Google przed szkodliwym oprogramowaniem.
Na razie w VirusGuard można zaopatrzyć się na stronie producenta, koszt to $9,99, ale w pierwszym kwartale 2009 roku program będzie dostępny poprzez Android Market.
VirusGuard, oprócz tradycyjnego skanera wirusów, chroni telefon przez niepożądanym oprogramowaniem, które może dostać się do urządzenia poprzez Email, SMS, MMS, Bluetooth, podczerwień, kartę pamięci czy bezpośrednie pobranie ze Internetu.
Aktualizacja bazy wirusów odbywa się automatycznie. Na razie liczba wirusów na Androida nie jest znana, ale producent zapewnia że VirusGuard chroni przed ponad 400 typami wirusów.

Temat do dyskusji.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).