Onet w ofensywie

Aplikacje

Po prawie miesiącu nieobecności, chciałem zakomunikować, że wróciłem i od teraz obiecuję że ze zdwojoną siłą będę Wam prezentował nowości ze świata Androida i tak oto:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W połowie stycznia, rutynowo przeglądając nowości oferowane Nam przez programistów platformy Android natknęliśmy się na bardzo interesującą aplikację sygnowaną marką „Grupy Onet.pl S.A.”

Idąc w ślady takich potęg informacyjnych jak BBC czy FoxNews, Onet stworzył własną aplikację. Sama idea jest banalna – dostarczyć informacji i sprawdza się ona w 100%. Cytując autorów: „Aplikacja Onet.pl Wiadomości to szybki dostęp do informacji z kategorii Wiadomości, Biznes, Sport i Rozrywka” i rzeczywiście wszystkie kategorie są do naszej dyspozycji. Prędkość pobierania newsów zależy oczywiście od tego czy korzystamy z łącza Wifi czy tez innych mniej wydajnych połączeń z internetem.

W dziale „Wiadomości” znajdziemy 9 najświeższych informacji z Onetu oraz przycisk do przeglądania nieco starszych. Sam news wygląda bardzo schludnie okraszony jednym zdjęciem minimalnie obciążającym nasz przesył danych oraz streszczeniem całego artykułu. O ile w „Wiadomościach” znajdziemy informacje z różnych dziedzin (polityka, pogoda, kataklizmy, wiadomości ze świata i z kraju) o tyle w trzech pozostałych kategoriach znajdziemy informacje stricte z interesującej Nas kategorii.

Zakładka „Więcej” ukrywa aż 35 (!) kategorii które są dla większości ludzi tymi „mniej ważnymi” są to m.in.: Dowcipy, Plejada, Horoskop, Blog, lecz i tutaj należy pochwalić Onet za wzgląd na wszystkich użytkowników i nie zawężanie horyzontu tylko do tzw. „mainstream’u”


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x