Firma ESET, znana bardziej jako producent programu antywirusowego NOD 32 opublikowała specjalną aplikację o nazwie ESET USSD Control, która ma na celu zabezpieczenie naszych smartfonów przed wymazaniem z naszych telefonów danych. Dwa tygodnie temu informowaliśmy o tej sytuacji na portalu. Dla osób, które nie miały okazji zapoznać się z artykułem, mogą to nadrobić klikając w ten >LINK<.

ESET USSD Control integruje się z domyślnym dialerem i w przypadku wykrycia złośliwego kodu USSD blokuje go i wyświetla użytkownikowi okno z odpowiednim ostrzeżeniem. Jeżeli chcemy sprawdzić czy nas telefon jest podatny na zdalne uruchamianie niebezpiecznych kodów możemy to sprawdzić uruchamiając na smartfonie stronę: http://www.eset.com/tools/ussdtest/ . Aplikację zaś możecie pobrać klikając w ten link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eset.securedialer.

Źródło: Informacja Prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.