Steve Wozniak znany również jak Woz (jak zapewne większość osób wie) jest współzałożycielem Apple. Szacunkiem cieszy się nie tylko wśród klientów firmy, która w logo ma nadgryzione jabłko, ale i również wśród użytkowników Androida. Czym sobie zasłużył na taką sympatię? Zapewne swoją postawą, której daleko jest do bycia „fanbojem”. W wywiadach kilkakrotnie zwracał uwagę zarówno na dobre strony iPhone’a, jak i smartfonów z zielonym robotem na pokładzie.

Tym razem na łamach serwisu Slashdot, Steve Wozniak zasugerował, że chciałby zobaczyć iTunes na smartfonach i tabletach z zainstalowanym Androidem. Woz argumentuje to faktem, że udostępnienie tej aplikacji użytkownikom Windows-a było bardzo dobrym krokiem dla firmy. Usługa stała się popularniejsza, trafiła do szerokiego grona osób. Twierdzi również, że uwielbia z niej korzystać, dlatego chciałbym mieć możliwość uruchomienia jej również na swoich urządzeniach, które bazują na Androidzie.

Niestety nie wiemy czy pomysł Steve’a wejdzie w życie. Raczej są na to niewielkie szanse, ponieważ iTunes jest niejako wabikiem dla niektórych osób, które zamierzają kupić smartfon lub tablet. W ten sposób duża część klientów zamiast kupić iPada być może zdecydowałaby się na zakup taniego tabletu i zainstalowania na nim aplikacji.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.