Popularna nawigacja TomTom zagościła dzisiaj w Sklepie Play, dając możliwość korzystania z nawigacji offline w wielu regionach świata.  W przeciwieństwie do nawigacji Google Maps, aplikacja nie wymaga połączenia internetowego do pracy, wszystkie istotne dane są w końcu przechowywane w urządzeniu.

Zaciekawiła mnie tutaj kwestia ceny, ponieważ TomTom z samymi mapami Polski został wyceniony na 185 , a wersja z mapami Europy Wschodniej jest o 5 groszy tańsza. Oczywiście aplikacja posiada szereg funkcji, w których naturalnie zawiera się nawigacja turn-by-turn ze wskazówkami głosowymi w wielu językach. Znajdziemy tu również „HD Traffic” oraz widok 3D w czasie jazdy.

Niestety problem leży tutaj z kompatybilnością aplikacji z konkretnymi modelami telefonów i tabletów. Z trzech urządzeń które posiadam (HTC One X, SGS3 oraz Galaxy Tab 10.1), żadne nie jest wspierane. Mało tego, z TomToma nie ucieszą się jeszcze posiadacze Nexusa 7, Xperii S, HTC One S, czy Galaxy Nexusa, przy czym zagraniczne portale donoszą, że „świeży” Galaxy Note 2 jest bez problemu obsługiwany. Mogę również potwierdzić, że takie smartfony jak SE Xperia Arc S, HTC One V, SGS Advance, Sony Xperia P i U są oznaczone jako kompatybilne. Jak sprawuje się nawigacja? Pewnie przekonamy się o tym już niedługo.

Wersję z mapami samej Polski znajdziecie tutaj, z kolei z mapami całej Wschodniej Europy znajdziecie tutaj.

Źródlo: Google Play, phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor