W związku z tym, że dzisiejszego poranka ogromna rzesza studentów rozpoczęła rok akademicki postanowiłem opublikować ciekawą wiadomość, która wczoraj trafiła do naszej redakcji. Otóż Akademia Leona Koźmińskiego postanowiła udostępnić pierwszą w Polsce aplikację mobilną w pełni zintegrowaną z wirtualnym dziekanatem.

Studenci za jej pomocą mogą sprawdzać oceny, wyniki zaliczeń, indywidualny plan zajęć i terminy egzaminów oraz bazę danych biblioteki akademickiej a to wszystko oczywiście z poziomu własnego smartfona. Ponadto studenci będą mogli być na bieżąco z najważniejszymi wiadomości związanymi z samą uczelnią, a osoby rozpoczynające studia na tej uczelni wyższej zapewne ucieszą się z udostępnienia interaktywnej mapy kampusy, dzięki której bez problemu będą mogli trafić do właściwych budynków. Jak informuje producent aplikacji firma Looksoft dzięki tej aplikacji studenci będą mogli ponadto pobierać materiały na zajęcia w formie plików PDF, skorzystać z wyszukiwarki wykładowców, zaś osoby planujące rozpoczęcie studiów na tej uczelni mogą zapoznać się z jej ofertą i procesem rekrutacji.

Ciekawe kiedy kolejne uczelnie wyższe wprowadzą podobne rozwiązania. I co myślicie o udostępnieniu takiej aplikacji?

Link do Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.alk

Źródło: Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.